1pc LED Flat Panel Night Vision Reading Light, Eye Protection Reading Light Student Night Reading Light
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Description:
Product : LED Flat Night Vision Reading Light
Material of lampshade: plastic
Color: White; black
Size: 17*14.5*2.cm
Packaging: 1pc * LED flat night vision reading light
Function: It facilitates us to read books better at night.
Note:
1. It is well known that different computers display colors in different ways, and the actual project colors may differ slightly from the following images.
Please ignore the size. Size may sometimes be narrower than the size we describe, and 's size is usually narrower than that of Europeans and Americans. Therefore, please allow 1-3CM to be different.
3. If you find it difficult to select a size, you can always contact us, we will give you some advice, but for your reference only.
We can accept orders for mixtures, colors and sizes. The more the quantity, the more the discount.






| Weight | 0.121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 2 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Wattage | <30W |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Is Batteries Included | No |
| Is Batteries Required | Yes |
| Is Bulbs Included | No |
| Power Source | DRY BATTERY |
| Is Smart Device | No |
| Item Type | Book Lights |
| Choice | yes |
10 reviews for 1pc LED Flat Panel Night Vision Reading Light, Eye Protection Reading Light Student Night Reading Light
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Emitting Color: white
Anonymous –
Love to read with these! Lights up the page well. Can’t beat the price
Emitting Color: black
Anonymous –
Good worked well to read at night
Emitting Color: black
j***r –
Emitting Color: white
Anonymous –
Emitting Color: black
J***n –
Emitting Color: black
R***c –
Ok quality, good for the money
Emitting Color: black
m***A –
Emitting Color: white
L***o –
Emitting Color: white
9***r –
Came damaged box then went opened, noticed a small crack.
Emitting Color: black