LED Solar Security Lights Motion Sensor Outdoor 234/280/226LED Flood Light IP65 Waterproof Split Wall Lamp Solar Powered 3 Mode
$11.99 – $22.99Price range: $11.99 through $22.99
Note: 78 LED only have single mode. If you want multi-mode functionality, you can choose other options

234 LED SOLAR LAMP

Specification:
Solar panel: 5.5V 1.5W
Light source: 234 LED
Battery Capacity: 2000mAh
Waterproof grade: IP65






226 LED SOLAR LAMP

Specification
Solar panel: 5.5V 1.5W
Light source: 2835 * 226 LED
Battery: 18650/1800MA
Waterproof grade: IP65






78 LED SOLAR LAMP






280 LED SOLAR LAMP






































| Weight | 0.386 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 6 in |
| Brand Name | newstyle |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, FCC |
| Is Dimmable | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Is Batteries Included | Yes |
| Installation Method | self-contained |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 month |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Power Source | Solar |
| Features | 234/226/280 LED |
| Model Number | 234/226/280 LED |
| Voltage | 3.7V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Contemporary |
| Solar Cell Type | Lithium battery |
| Use | EMERGENCY |
| Choice | yes |
14 reviews for LED Solar Security Lights Motion Sensor Outdoor 234/280/226LED Flood Light IP65 Waterproof Split Wall Lamp Solar Powered 3 Mode
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

C***r –
Perfect for front door
Emitting Color: 234LED-1PCS
S***m –
It very good
Emitting Color: 234LED-1PCS
a***r –
Its bright white lighting is excellent.. It can operate continuously for two to three hours.
Emitting Color: 1pcs
M***t –
Exactly what I wanted.
Emitting Color: 1pcs
Anonymous –
Nice
Emitting Color: 1pcs
Anonymous –
These lights are awesome. The range is about 7 metres and they are very bright. I purchased 2 and they light up the front yard. I highly recommend them.
Emitting Color: 234LED-1PCS
s***r –
So far I am very satisfied. So satisfied that I even ordered more.
Emitting Color: 234LED Plus
Anonymous –
It works great. For now 😉 I’ll see how the temperature drops in winter and how the cells hold up. The large angle of the sensors and the range of operation are definitely a plus. The brightness is also okay. The remote works. I recommend it.
Emitting Color: 234LED-1PCS
C***s –
Easy to assemble and works as expected.
Beautiful clear lighting in the garden.
Emitting Color: 2Pack 234LED Ships From: Poland
Anonymous –
Works very well.. Even with low sunlight, the battery ensures the headlamp works for over 12 hours.
Emitting Color: 2Pack 184LED Ships From: Poland
Anonymous –
LED spotlight delivered as described. Works well. An infrared remote control was included. The solar panel can be attached to the lamp without additional screws or can be mounted close to the lamp using the approximately 5-meter cable. I am satisfied with the lamp; hopefully, it will stay secure.
Emitting Color: 234LED-1PCS
m***r –
Quite aesthetic and sturdy, the wire between the lamp and the photovoltaic panel is of good quality and connects via a waterproof screw-on socket.
Emitting Color: 234LED-1PCS
B***e –
Very good price. Both motion sensor and remote work. Mounted flat against the eaves. Illuminates the walk way between the covered patio and the pergola.
Emitting Color: 234LED-1PCS
S***a –
It works! I love the product but i bought 4 from different sellers and only 2 worked perfectly. So pretty happy this one works. Will see how long it lasts.
Emitting Color: 234LED-1PCS