Solar Pathway Lights Waterproof Upgraded Walkway Landscape Outdoor Driveway Auto On/Off Lights for Yard Lawn Patio
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99

Specifications:
Brand: Miflame
Product: Solar lawn light
Model: YN-PL3-BS
Material: Stainless steel
Waterproof rating: lP65
Light source type: LED
Package includes:
1 x Solar light
1 x Instructions
Features:
High-capacity battery: This battery extends the continuous illumination time of the lamp, and can provide continuous illumination for 8 to 10 hours with only 6 hours of charging. It will fill your patio with light all night long.
IP65 waterproof and all-weather: This feature guarantees a long service life and durability of the lamp, making it suitable for use in various weather conditions such as rain, snow, frost or sleet. This lawn light is perfect for year-round outdoor decorations.
Easy to install Auto On/Off: This solar outdoor light is very simple to install and doesn't even need instructions. It only takes a few seconds to install it in your garden, yard, or path. It has an intelligent auto-on/off light function that senses ambient brightness and turns on at night and at dawn, and turns off during the day for automatic charging.

1. The ground lamp pole is hidden inside the stainless steel and can be taken out by disassembling it.
2. Please turn on the switch after receiving the goods and charge it in a sunny place for more than 3 hours;
3. The film of the solar panel needs to be torn off.
4. Please insert it into the soil 5-10cm deep.
5. Due to different measurement methods, please allow slight differences in the actual size of the product.


















| Weight | 0.234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 7 × 7 in |
| Brand Name | miflame |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | ce, FCC |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Size | 5m |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | Stainless steel |
| Power Source | Solar |
| Base Type | Wedge |
| Usage | HOLIDAY |
| Features | simple |
| Model Number | YN-PL3-BS |
| Voltage | 3V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Solar Cell Type | Ni-MH |
| Use | HOLIDAY |
| Is Batteries Included | Yes |
| Choice | yes |
17 reviews for Solar Pathway Lights Waterproof Upgraded Walkway Landscape Outdoor Driveway Auto On/Off Lights for Yard Lawn Patio
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

U***r –
Item as described above quality and works very good.
Emitting Color: Daylight yellow
U***r –
Very nice design and works great for pathway designing and lighting..
Emitting Color: White light
С***к –
Very fast delivery!
The quality of the lamps is good!
Emitting Color: White
E***s –
Super happy with the product, for 5 euros each it’s very very good, the light is suitable for illuminating the path.
It’s really very cool, don’t think twice.
Emitting Color: Daylight yellow
Anonymous –
🥰 The lights are simple. 👍 Great! They shine pleasantly! Delivery is fast. I really liked it, I will order more! I recommend the product from this seller.
Emitting Color: Daylight yellow
Anonymous –
Good warm light that you can actually see by. Not to bright but just enough. Nice effect
Emitting Color: Warm light(silver)
J***e –
very surprised by the brightness. illuminates well and produces harmoniously
Emitting Color: Daylight yellow
4***r –
Product as described, well made and finished.
they turn on automatically at night but do not have a motion sensor. The power button is located inside the body and can only be activated by opening the top of the spotlight.
Emitting Color: White
k***r –
These solar lights are wonderful! I ordered for the third time.
Emitting Color: White
Б***А –
Thank you very much, the product has arrived. 5 stars, good luck with your sales, everything arrived intact.
Emitting Color: Black-Yellow light
N***O –
Super happy with my purchase, it lights up very well.
Emitting Color: White
A***a –
The lamp shines bright enough and I really like it! Thank you!
Emitting Color: Daylight yellow
h***a –
The lights are very nice, one is damaged, the rest shine beautifully. I am satisfied. I ordered 5, four are great, it’s a pity that one has a big dent. I recommend.
Emitting Color: White light
Б***А –
Thank you very much, the product has arrived 5 stars.
Emitting Color: Black-Yellow light
R***i –
The light is not strong but nice for the garden, gives an atmosphere
Emitting Color: Daylight yellow
Anonymous –
For the price they look good, even without trying.
Now let’s hope they last at least through the winter.
Emitting Color: White
v***r –
high-quality flashlight. I recommend it.
Emitting Color: White