1-24PCS IP65 Waterproof Solar Garden Light Outdoor LED Solar Power Deck Lamps for Railing Stairs Step Fence Yard Patio Pathway
Rated 4.79 out of 5 based on 19 customer ratings
(19 customer reviews)
$4.99 – $33.99Price range: $4.99 through $33.99
SKU:
S92LV78W74ET
Category: Outdoor Lighting
Description
24PCS IP65 Waterproof Solar Garden Light Outdoor LED Solar Power Deck Lamps for Railing Stairs Step Fence Yard Patio Pathway








Additional information
| Weight | 0.966 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 19 × 10 in |
| Brand Name | GHIURAG |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, EMC, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Is Batteries Included | Yes |
| Installation Method | self-contained |
| Size | 5m |
| Warranty | 1 Year |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Power Source | Solar |
| Base Type | None |
| Features | Waterproof, solar power |
| Model Number | LED Solar deck Lights |
| Voltage | 3V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Solar Cell Type | Lithium battery |
| Use | HOLIDAY |
| Feature 1 | Automatic turn on |
| Feature 2 | 0 Electricity Cost |
| Feature 3 | Easy Installation |
| Feature 4 | Outdoor IP65 Waterproof |
| Feature 5 | Longer Working Time |
| Choice | yes |
Reviews (19)
19 reviews for 1-24PCS IP65 Waterproof Solar Garden Light Outdoor LED Solar Power Deck Lamps for Railing Stairs Step Fence Yard Patio Pathway
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99 – $16.99Price range: $2.99 through $16.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99 – $13.99Price range: $4.99 through $13.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $6.99Price range: $3.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$18.99 – $25.99Price range: $18.99 through $25.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $7.99Price range: $3.99 through $7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $35.99Price range: $3.99 through $35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Great for our new deck, low light not a glaring light, no cost to run as it is solar. We love the lights and plan to buy more to light outside of our deck
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
Anonymous –
Great product! These ambient lights instantly make any room feel cozier and more relaxing. The soft glow is perfect for chilling, watching movies, or just setting the mood. Colors are smooth and calming, and it’s super easy to use. It’s a small touch that makes a big difference—definitely worth it if you want better vibes in your space.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
c***n –
One word ace! On my stairs now and perfect thank you only 8 arrived but well worth it
Emitting Color: Black shell white Wattage: 4PACK
N***l –
I haven’t tried them but they look good.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
r***u –
They look good, let’s hope they last long.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
C***N –
Perfect
Emitting Color: Black shell white Wattage: 8PACK
S***a –
They work fine
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
D***b –
Good
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK Ships From: CHINA
Anonymous –
Perfect, fast arrival and in perfect condition.
Emitting Color: Black shell white Wattage: 4PACK
R***Z –
Great product and great price
Emitting Color: Black shell white Wattage: 4PACK
R***z –
perfect lights for the garden.
Emitting Color: Brown shell warm Wattage: 4PACK
M***A –
They arrived very quickly and perform their function perfectly.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
J***r –
I am delighted, they match their description.
Emitting Color: Black shell white Wattage: 4PACK
Anonymous –
It’s not installed yet, but it’s great for the price!!!
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
B***s –
They work pretty good for the money
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
B***s –
They work pretty good for the money
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 8PACK
B***. –
Very good, I placed them on the stairs and they look great, don’t expect them to dazzle you.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK
h***r –
Good
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK Ships From:
Anonymous –
These things are great as long as you don’t expect too much from them. They are weak single leds driven by a rechargeable lion aaa battery with a tiny solar panel on them. I needed them for parts and they are less than a dollar each. As long as you don’t expect much out of them, they can be useful. I don’t think i would trust them outside like in the pictures because there is no way these are weatherproof at all.
Emitting Color: Black shell warm Wattage: 4PACK