Simple Retro Single Head Ceiling Chandelier Creative Green Glass Hanging Pendant Light for Restaurant Shop Living Room Medium
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
SKU:
0HHGIVPAAUKK
Category: Indoor Lighting
Description

































Additional information
| Weight | 2.300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 25 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | Yes |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Other, Parlor, Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Corridor, Kitchen, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Lampshade Color | WHITE, GRAY |
| Switch Type | Wall switch control |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
Reviews (3)
3 reviews for Simple Retro Single Head Ceiling Chandelier Creative Green Glass Hanging Pendant Light for Restaurant Shop Living Room Medium
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$10.99 – $11.99Price range: $10.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

p***r –
Body Color: Type A smoke D13cm Color: Gold ceiling plate Size: power cord 1.5m Emitting Color: Neutral Light 4000K
m***r –
Body Color: Type A smoke D13cm Color: Gold ceiling plate Size: power cord 1.5m Emitting Color: Neutral Light 4000K
Anonymous –
Top
Body Color: Round ceiling light Color: Gold ceiling plate Size: power cord 1.5m Emitting Color: 3 Color Dimmable