Luxury Glass Bubble Pendant Lights Modern LED Chandelier for Bedroom Living Dining Room Island Bedside Interior Decor Lamps
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Luxury Glass Bubble Pendant Lights Modern LED Chandelier for Bedroom Living Dining Room Island Bedside Interior Decor Lamps



Shipping
Items will be shipped within 1-10 business days after we get your payment.
Please pay more attention to your order address which must match your shipping address.

Attention please
we will send the lamp with strong package, but sometimes it will have some problem,
if it have damaged or can't work when your received,please take steps by following:
1.Send us a message and tell us what is wrong with the lamp.
2.Also attaching photos or possibly send us video of test.
(Any feedback from you will be much appreciated. If you are satisfied with our service or products,
please give us 5 stars. For return,5 stars with comment equal to $2 coupon If there are any problems with your order,
please contact us before you open a dispute or leave us any negative feedback or 1 2 3 stars.
We will work out your problems with best solution, resend or refund could be. )





















| Weight | 5.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 45 × 35 in |
| Brand Name | MAISU |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Is Dimmable | No |
| Material | Alloy |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | G9 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | black, GRAY, Gold, Brown |
| Switch Type | Knob switch, Remote Control, Touch On/Off Switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | GDTM-E27 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Name | Modern LED Pendant Chandeliers Light |
| Lamp body color | White, Black, Gray, Silver, Gold, Champagne |
| Lamp Material | Iron+Glass |
| Light Color temperature | Warm white/Cool white/Natural light |
| Lamp size | D15cm/D20cm/D25cm |
| Application | Living Room/Dining Room/Bedroom/Kitchen/Hotel/Villa |
| Features | Nordic LED Pendant Light Chandeliers Lustre |
| Features 1 | Creative LED Hanging Pendant Lighting fixtures |
| Features 2 | Creative led Ceiling Pendant lamp |
| Features 3 | Living Room Dining Room Chandelier lustre |
| Features 4 | Simple LED Suspension Lampara techo |
| Features 5 | Designer LED Chandelier lights |
| Features 6 | LED lighting factory, free shipping lighting store |
| Drop shipping service | YES, chat us for more info. |
| Model | 7006 |
6 reviews for Luxury Glass Bubble Pendant Lights Modern LED Chandelier for Bedroom Living Dining Room Island Bedside Interior Decor Lamps
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

r***o –
Absolutely stunning! ! 😍 It’s rare to find a lamp that looks equally beautiful both on and off. ✨ 🌙 When it’s off during the day, it feels like a piece of art—minimal and textured. And once it’s on at night, the glow is just magical. It’s become the visual centerpiece of my home! 💡 Totally recommend this for anyone who loves both aesthetics and ambiance.
Body Color: Smoke gray Size: Dia 20cm
昌***r –
Body Color: Smoke gray Size: Dia 20cm
康***r –
Body Color: Smoke gray Size: Dia 20cm
m***r –
Body Color: Long 5 heads Size: Dia 25cm
C***n –
Very impressed with these. Well packaged so survived the trip to nz. I will purchase more for my dining room
Body Color: Long 3 heads Size: Dia15cm
g***a –
Super +++++
Body Color: transparent color Size: Dia 25cm