Japanese modern designer wabi-Sabai bedroom bedside lighting bar B&B yellow cave stone chandelier bedside hanging wire lamp
Rated 5.00 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
SKU:
RA5ERU3NF9RT
Category: Indoor Lighting
Description















Additional information
| Weight | 1.395 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 21 × 21 in |
| Brand Name | ceropegia |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | Yellow |
| Technics | Plain Dyed |
| Model Number | bl2414 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Contemporary |
| Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for Japanese modern designer wabi-Sabai bedroom bedside lighting bar B&B yellow cave stone chandelier bedside hanging wire lamp
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $11.99Price range: $2.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

D***a –
A stunning, high-quality and accurate lamp for the photos. Adding pleasant light and luxurious atmosphere. Worth every shekel, the stone is real, and bigger than I thought.
Body Color: B
A***a –
I bought two units, opened only one box by the time I wrote this review.
I was very satisfied with the lamp; it is much more beautiful in person.
It came very well packaged, without any damage. The light that came with the order is also great!
I have been very satisfied with what I have experienced so far. My apartment is still under construction to show it hanging neatly. Thank you, seller. Considering that I am in Brazil, the delivery was super fast.
Body Color: B
Anonymous –
A perfect lighting fixture, high quality, creamy in color, arrived quickly at a fair price.
Body Color: D
M***s –
Excellent material. Delivered before the deadline. Very well packaged. We received it with bulbs. I will buy again.
Body Color: A
Anonymous –
Excellent product, fast delivery and very well protected.
Body Color: B
M***n –
Excellent! Arrived quickly, very long cord, looks luxurious, thank you!
Body Color: B
Anonymous –
Body Color: B
E***n –
Magnificent, I can’t believe the quality! I recommend it!
Body Color: A
I***r –
Very high-quality lamp, travertine stone looks really good, a bit heavy, haven’t hung it up yet.
Body Color: A
R***s –
Beautiful. Just like the description, super heavy. Real stone. Worth it.
Body Color: B
H***e –
Perfect, very good quality.
Body Color: D