Modern LED Chandelier Home Lighting Ring Ceiling Mount Chandelier Living Room Bedroom Lighting lustre Ceiling pendant lamp
$49.99 – $101.99Price range: $49.99 through $101.99
Specification
power:
4 heads: 43W
6 heads: 75W
Voltage: 85-260V
Control method: APP/remote control
Color temperature: three-color dimmable
Warm reminder
There is a small error in product size due to manual measurement, the actual size shall prevail.












| Weight | 2.428 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 11 in |
| Brand Name | IRALAN |
| Is Dimmable | Yes |
| Power Source | AC |
| Body Material | ABS |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Is Smart Device | Yes |
| Base Type | Wedge |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Switch Type | Remote Control |
| Model Number | FX4-4 |
| Shade Direction | Up & Down |
| Shade Type | Metal |
| Finish | None |
| Features | Support mobile APP control |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Flush Mount |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 1 year |
| Choice | yes |
16 reviews for Modern LED Chandelier Home Lighting Ring Ceiling Mount Chandelier Living Room Bedroom Lighting lustre Ceiling pendant lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

i***r –
Easy installation comes with an instruction sheet everything works perfect fix I will probably buy more of these.
Later I will attach photos
Lampshade Color: 6 lights
R***o –
The lamp is beautiful and gives enough light. It comes unassembled but it is simple.
Body Color: WHITE Ships From: spain
J***i –
The lamp arrived very quickly. It gives off a lot of light. The pilot works. I managed to connect the lamp with the app and can control it with my phone.
Body Color: WHITE Ships From: spain
d***r –
When assembling, it is important to note that the connector between the base and the light rings has two different lengths of threaded section. The shorter one should be screwed into the light circle.
The lamp gives off a lot of light. 😀 .
Body Color: WHITE Ships From: spain
M***s –
Good quality.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
Order received quickly and well packaged. Easy assembly and bright light. I recommend this seller 👍
Lampshade Color: 6 Light Ships From: Poland
l***D –
Superb! I am very happy with my purchase. It illuminates my 13m² room very well. I recommend it even though the instructions are difficult to read because the photos are too small due to excessive margins on the page.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
Nice lamp, consistent with the description, shines brightly, adjustable with remote control and app.
Body Color: 6 Lights Ships From: Poland Emitting Color: APP with RC Dimmable
Anonymous –
just excellent quality…. before this I bought a chandelier in the shape of a flower with additional lighting, now we have a chandelier in the children’s room with 4 rings, now we are waiting for one with a fan and everywhere is simply impeccable… the product quality is very worthy, the order from Poland arrived in Marseille in 4 days via DHL… thank you very much for the consultation. It’s a pity that there is a small assortment for Europe… before this I bought 2 chandeliers in other stores (kitchen and bedroom) and the product quality is completely different, the difference is obvious.
Lampshade Color: 4 Light Ships From: Poland
K***s –
Great, with the remote control and also the app it allows programming. Very useful.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
The lamp is beautiful and illuminates quite well (the dining room is 17 meters).
Body Color: 4 heads Ships From: Poland
a***r –
Dimmable LED with design and quality with remote control. I recommend this product.
Lampshade Color: 6 lights Ships From: CHINA
C***n –
Super beautiful and very bright lamp can also be controlled via a mobile app.
Lampshade Color: Ring 6 Head
Anonymous –
Very good lamp, it shines in three colors, is dimmable, and perfectly illuminates a room measuring 3.5m x 3.8m.
I recommend it!! !
Body Color: 4 Lights Ships From: Poland Emitting Color: APP with RC Dimmable
Anonymous –
This is the second time I’ve ordered this chandelier, both look wonderful in the hall. Installation is quick, control is excellent. I recommend the seller. I bought both using coins for approximately 2.5 thousand UAH each.
Lampshade Color: 6 lights Ships From:
Anonymous –
A good lamp, perfect for a small room. It emits light with different brightness and shades. I hope it will last a long time…
Lampshade Color: 6 lights