LED Pendant Light Iron Gold Black Metal Cage Minimalist Lamp for Living Room Bar
Rated 4.93 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$27.99 Original price was: $27.99.$17.99Current price is: $17.99.
SKU:
3JHC81NDSLNR
Category: Indoor Lighting
Description




















Additional information
| Weight | 0.364 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 in |
| Brand Name | SUNMEIYI |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Study, Master Bedroom, other bedrooms |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Item Type | Pendant Lights |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 1-3square meters |
| Lampshade Color | black, Gold |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| Technics | Plated |
| Base Type | E27 |
| Finish | Iron |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Is Smart Device | No |
| Choice | yes |
Reviews (14)
14 reviews for LED Pendant Light Iron Gold Black Metal Cage Minimalist Lamp for Living Room Bar
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$15.99 – $33.99Price range: $15.99 through $33.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$54.99 – $495.99Price range: $54.99 through $495.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $48.99Price range: $44.99 through $48.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$50.99 – $62.99Price range: $50.99 through $62.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$12.99 – $18.99Price range: $12.99 through $18.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

A***e –
They are very pretty
Body Color: Gold
A***r –
They are beautiful, I loved them.
Body Color: Gold
M***z –
Good size, not too big nor too small, and the best part is that it’s not plastic, it’s metal. It meets expectations.
Body Color: Gold
4***r –
Good quality and above all, it’s from Hero.
Body Color: Gold
E***r –
They are exactly as they appear in the photo. Pay close attention to the measurements, because they are small.
The quality doesn’t seem bad and it comes with the plugs and screws for hanging them.
Body Color: Gold
c***r –
beautiful
Body Color: Gold
G***i –
a bit small but very nice
Body Color: Gold
j***r –
super cute just like in the sales photo
Body Color: Gold
t***b –
A slightly simple gold-colored pendant lamp hence its economical price. The lamp is not ugly but it’s not beautiful either; it’s a practical lamp. However, the quality-to-price ratio is very good.
Body Color: Gold
S***d –
Just has in the image love it 😍
Body Color: Gold
n***s –
They turned out perfect!!! I am super happy with this purchase.
Body Color: Gold
C***d –
I loved them just as described.
Body Color: Gold
M***t –
Looks nice
Body Color: Black
Anonymous –
Nice lamp, perfect for the kitchen, just what I needed.
Body Color: Black