Bamboo Pendant Lamp Natural Rattan Chandeliers E27 Hand-knitting Café Restaurant Living Room Decor Hanging Lamp Indoor
Rated 4.90 out of 5 based on 10 customer ratings
(10 customer reviews)
$12.99 – $15.99Price range: $12.99 through $15.99
SKU:
1CO76P1QV5B3
Category: Indoor Lighting
Description
Additional information
| Weight | 0.522 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 21 × 17 in |
| Brand Name | JOYINLED, COOINJOY |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Wicker |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Technics | Hand Knitted |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Chinese Style |
| Choice | yes |
Reviews (10)
10 reviews for Bamboo Pendant Lamp Natural Rattan Chandeliers E27 Hand-knitting Café Restaurant Living Room Decor Hanging Lamp Indoor
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


























H***n –
Perefect.like the pic came fast
Body Color: black Wattage: 6000K
I***f –
Arrived quickly, exactly as described, i am very satisfied. Thank you very much
Body Color: black Wattage: NO Bulb
t***n –
The lampshade is lovely, I bought 3, very satisfied, but 2 arrived very quickly and one arrived a few days later. I didn’t know that the package was split and I should have contacted the seller who was nice and helpful and informed me that the third one was on the way. The courier company didn’t know what it was about.
Body Color: black Wattage: NO Bulb
M***s –
Product arrived quickly and of good quality.
Pay attention to the diameter. It seemed bigger in the photo and in reality, it’s small.
Apart from that, everything is fine.
Body Color: black Wattage: NO Bulb
j***s –
Correct description of the item. Fast shipping. Reliable and recommended seller.
Body Color: black Wattage: NO Bulb
J***S –
It arrived perfectly. Simple but elegant lamp at the same time.
Good purchase.
Body Color: black Wattage: NO Bulb
J***e –
Good product, looks very nice and gives a pleasant light.
Body Color: black Wattage: 6000K
Anonymous –
Affordable price with fast delivery ~~ Good quality
I really like it.
It’s amazing that this quality is at this price.
Body Color: black Wattage: NO Bulb
l***z –
Preciosa
Body Color: black Wattage: NO Bulb
j***k –
It’s very pretty and the price is affordable.
Very good.
Highly recommended. Such quality at this price ~~~
Body Color: black Wattage: NO Bulb