Dining Room Lamp Personality Creativity Clover Restaurant Pendant Lamp Nordic Modern Simple Dining Room Hotel Art Bar Lamp
$34.99 – $42.99Price range: $34.99 through $42.99
reminder:
1: Cooperate with traders to provide a consignment service;
2: All products are packaged in overall foam, with LED chips and LED drivers guaranteed for one year;
3: Actively cooperate with logistics to cause product damage or other product-related problems;
4: Tri-color without remote control, and the default 2.4G remote control is used for non-polar dimming;
5: Strictly control product quality, pay attention to details, and consider problems from the perspective of customers and consumers;
6: If you need to order a large number of goods, please consult;
9: We can discuss with each other about any aspect of the product
























































| Weight | 1.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 55 × 7 in |
| Brand Name | ludengchaoshi |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce, ROHS |
| Is Dimmable | Yes |
| Material | aluminum |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black, Gold |
| Switch Type | Knob switch, Remote Control |
| Model Number | XG-Ceiling fan lights |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
17 reviews for Dining Room Lamp Personality Creativity Clover Restaurant Pendant Lamp Nordic Modern Simple Dining Room Hotel Art Bar Lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

D***s –
Good lamp, works very well and has a good light. 1/3 of the price of an equal to sale at Leroy Merlim. I recommend
Body Color: Gloden-50cm Emitting Color: Remote control dim
Anonymous –
It doesn’t have the same elegance as in the photo. It seems to be the best at this price.
Body Color: Gloden-60cm Emitting Color: 3- colors
a***r –
It’s perfect, exactly the same way that it’s described. I love it
Body Color: Gold 50cm Emitting Color: changeable Ships From: CHINA
Anonymous –
Minimalist.good quality. The lamp give a nice illumination
Body Color: White Size: Diameter 50cm Emitting Color: Neutral White
K***i –
Super, I recommend.
Body Color: Black-60cm Emitting Color: 3- colors
Anonymous –
Spectacular, super original, I love it so much, it still needs to be assembled but phenomenal, I love it.
Body Color: Black-60cm Emitting Color: Remote control dim
Anonymous –
Delivery is also quite fast.
The product is also good. It arrived safely packaged.
It looks pretty after installation.
Body Color: Black-60cm Emitting Color: Remote control dim
R***o –
Very good product, worked without issues. And easy to install.
It also gives a very good white light.
Body Color: Black 50cm Emitting Color: Cold White Ships From: CHINA
Anonymous –
I love the quality and how beautiful they look, they are very elegant. Satisfied and I love them! I recommend them.
Body Color: Gloden-50cm Emitting Color: Remote control dim
g***r –
Zyralnor is great, solid, very well made, I highly recommend it and will definitely get another one for the living room.
Body Color: Gloden-60cm Emitting Color: 3- colors
Anonymous –
Excellent, not assembled yet but looks good, we’ll see.
Body Color: Black-60cm Emitting Color: 3- colors
S***s –
Quick delivery. Exactly as described. Good value for the money. I am satisfied. Thank you
Body Color: Gold 60cm Emitting Color: changeable Ships From: CHINA
a***o –
Beautiful chandelier of excellent quality
Body Color: Black-60cm Emitting Color: Remote control dim
S***a –
The lamp is wonderful 😍 I bought one for myself and as soon as there’s a promotion, I’ll buy another one for my parents ❤️.
Body Color: Gloden-60cm Emitting Color: Remote control dim
Anonymous –
Listen well well!!!! It’s a great lamp for its price!!!! Just cool!!! There’s a remote to adjust the colors, and you can also dim and turn it off….. and it’s…….a very beautiful lamp!!!!! Highly recommended from me in Bon Shemfet in Northern Israel.
Emitting Color: Remote control dim Body Color: Gloden-60cm
Anonymous –
really nice, powerful light that switches between warm, cold and neutral
assembly is straightforward and comes complete with everything needed
Body Color: Black-60cm Emitting Color: 3- colors
Anonymous –
I’m extremely satisfied; the atmosphere at home has completely changed.
Body Color: Gloden-60cm Emitting Color: Remote control dim