2024 New Hot Selling Pendant Lamps Wabi Sabi Circular Yellow Stone Commercial Home Decoration Restaurant Room LED Droplight
$43.99 – $45.99Price range: $43.99 through $45.99
2024 New Hot Selling Pendant Lamps Wabi Sabi Circular Yellow Stone Commercial Home Decoration Restaurant Room LED Droplight
Specification:
1, Power: 12W
2, Voltage: AC85-265V
3, Light Source: Cord Pendant
4, Material: Travertine+Glass+Wood
5, Body Color: As Picture
6, Size: Dia150xH55MM

Application:
Hotels, aisles, clothes shops, industrial sites and commercial establishmentsetc.
























| Weight | 1.478 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 19 in |
| Brand Name | pumous |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Marble |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | G9 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2-year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Lampshade Color | Beige |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Spent grinding |
| Model Number | m003 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Japan Style |
| Choice | yes |
17 reviews for 2024 New Hot Selling Pendant Lamps Wabi Sabi Circular Yellow Stone Commercial Home Decoration Restaurant Room LED Droplight
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

O***O –
Excellent quality product, impeccable finish, and sophisticated design. Fast delivery and very well packaged. I recommend!
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural Warm Cold
Anonymous –
Super lamps. a piece of art!
Body Color: 10 Watts Emitting Color: Warm Light 3000K
Anonymous –
Really beautiful stone hanging lamp. Very good packaging.i would like to give them 5 stars
Body Color: 10 Watts Emitting Color: Warm Light 3000K
Anonymous –
Incredible product! Elegant design, great quality, and fast delivery. Exceeded my expectations! I recommend.
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural Warm Cold
Anonymous –
very pretty stone chandelier with beautiful LED lighting
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural Warm Cold
Anonymous –
Sophisticated and high-quality lighting! Elegant design, premium material, and excellent craftsmanship. Super recommend!
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural Warm Cold
O***O –
Beautiful and high-quality lamp that brought more charm and elegance to the environment. Exceeded my expectations!
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural Warm Cold
Anonymous –
Good quality.perfect for kitchen island
Body Color: 10 Watts Emitting Color: Warm Light 3000K
h***r –
worth every penny
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: cold light 6000K
a***r –
All set! Very nice.
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: warm light 3000K
Anonymous –
very beautiful in real life
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: warm light 3000K
J***e –
Very nice and high cuality lamps. Good service and it came very fast. I m very happy.
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: warm light 3000K
Anonymous –
Very nice and high cuality lamps. Good service and it came very fast. I m very happy.
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: warm light 3000K
Anonymous –
Stunning
Size: D150xH55mm Emitting Color: warm light 3000K Wattage: LED 12W Body Color: Yellow Stone Ships From: CHINA
Anonymous –
A truly stunning lamp of very high quality. I loved it and recommend purchasing!!
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: Natural light 4000K
A***a –
Product of excellent quality.
Body Color: Yellow Stone Size: D150xH55mm Wattage: LED 12W Emitting Color: warm light 3000K
Anonymous –
Beautiful pendant lamp for dining room. Perfect packaging
Body Color: 10 Watts Emitting Color: Neutral Light 4000K