Led Pendant Lamp Bedroom Beside Chandelier Small Stone Light Wood Walnut Color Hanging Lighting Fixture Retro Bar Restaurant
$58.99
In stock
Kind reminder:Please confirm whether you truly need this product before placing an order! Although Aliexpress supports returns and refunds, it only returns to your country's warehouse for destruction. We sellers can't even get the goods! We sellers need to bear significant losses. Therefore, if it is not a quality issue, we do not support returns and refunds.Please think carefully before placing an order. Thank you!














| Weight | 1.844 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 27 × 19 in |
| Brand Name | pumous |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 5 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Switch Type | Knob switch |
| Model Number | m001 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Japan Style |
| Choice | yes |
14 reviews for Led Pendant Lamp Bedroom Beside Chandelier Small Stone Light Wood Walnut Color Hanging Lighting Fixture Retro Bar Restaurant
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Looks great! Fits nicely over our kitchen island!
Body Color: D17cm Walnut Wattage: no bulb
D***n –
Beautiful lamp just like in the image, 100% recommended.
Body Color: 17cm walnut color Size: 3000K
Anonymous –
Delivery arrived earlier than expected, very aesthetically pleasing. I want to mention that I haven’t connected it to the power yet but I am very satisfied with the purchase.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
Anonymous –
Very pleased with this item! I honestly wasn’t expecting much for the price but i’m so impressed with the quality and design. The light looks elegant and much more expensive than it actually was. It gives my home a warm, stylish look and feels very sturdy and well-made. Delivery was quick and everything arrived well-packaged. Definitely recommend!
Body Color: walnut color Emitting Color: warm light
Anonymous –
very beautiful. I imagined it exactly as it arrived. The only thing is that I thought the cable was black but it’s brown instead. But it looks great anyway.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
Anonymous –
Very beautiful and real travertine 😍.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
Anonymous –
Looks great, just like in the picture, arrives well-packaged.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
K***a –
Perfect in all aspects, the lamp is high-quality and heavy, truly perfect.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
Anonymous –
Very good quality i like it
Body Color: 17cm walnut color Size: 3000K
A***y –
Amazing! I love it! Great quality, well packed, highly recommended!
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
E***i –
Excellent product, arrives quickly, easy and simple assembly, pleasant and bright light.
Size: 3000K Body Color: 17cm walnut color Ships From: CHINA
P***o –
Very pretty, attention it is a bit heavy so a solid ceiling mount is needed.
not too big model, not suitable for large room
Body Color: 17cm walnut color Size: 3000K
D***a –
Shipping was perfectly packaged. The bulb is an E27 (fat socket) and protrudes slightly, but you can use a smaller bulb or change the socket. Elegant and just as seen in the photos. Good anchors for the ceiling.
Body Color: 17cm walnut color Size: 3000K
Anonymous –
Perfect! I ordered three of them for the kitchen and they look like they’re worth a million dollars. Highly recommended!
Body Color: 17cm walnut color Size: 3000K