Nordic Ceiling Pendant Lamp Lava LED Pendant Light Modern Light Lighting Living Room Indoor Decor Home Fixtures Kitchen Hanging
$26.99 – $2,011.99Price range: $26.99 through $2,011.99
For those who require glass material, please contact the customer or note in the order that glass material is required. Due to the heavier weight of glass material compared to acrylic material, additional fees are required.

Installation Base
Provide multiple installation methods. We can customize the size of the installation base and the number of suspensions.























| Weight | 5.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 55 in |
| Brand Name | YANKE |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Is Dimmable | No |
| Material | Acryl |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 5 Year |
| Number of light sources | > 20 |
| Lighting Area | >30square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black, green, Red, GRAY, Blue, Yellow, Pink, PURPLE, Silver, Gold, Brown, Orange, Champagne, Beige |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | Decor Lights A |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
14 reviews for Nordic Ceiling Pendant Lamp Lava LED Pendant Light Modern Light Lighting Living Room Indoor Decor Home Fixtures Kitchen Hanging
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

B***a –
It’s came just as described, and is casting its lovely glow in my room as i speak. Soldily made; i’ve had no construction issues. Easy to install.
Body Color: 15CM Color: Silvery
S***t –
This is a lovely lamp. It’s delicate and gives my room visual interest with a pop of color. Great quality with a cord long enough for me to hang at the height needed without being messy.
Body Color: 15CM Color: Silvery
j***r –
Amazing and exactly like just like its luxurious lighting that looks expensive, but the price is very affordable
Body Color: 15CM Color: Silvery
M***m –
Very compatible with my dining table! Pretty good! Thank you for the fast logistics!
Body Color: 15CM Color: Silvery
l***r –
I am so impressed with these pendant light fixtures. They are gorgeous and good quality. The glass shades are heavy, not thin or brittle. I’m absolutely in love with these lights!
Body Color: 15CM Color: Silvery
r***r –
I purchased this for my daughter who was doing a light change over and she loves silvery. This is glass and very elegant looking. Her dad shortened the wire to have it closer to the ceiling. It looks really nice. Very pleased with this purchase.
Body Color: 15CM Color: Silvery
B***e –
The lamp is very beautiful and of good quality.
Body Color: 15CM Color: Rose Gold
a***r –
This chandelier is much better than i expected.
Body Color: 15CM Color: Amber
j***r –
Easy assembly, fits my bedroom perfectly.
Body Color: 15CM Color: Silvery
f***r –
Beautifully packaged, arrived in perfect condition.
Body Color: 15CM Color: Silvery
n***r –
Easy to assemble, took me only 10 minutes.
Body Color: 15CM Color: Silvery
c***r –
Reasonable price, excellent quality. Recommend!
Body Color: 15CM Color: Silvery
l***r –
The chandelier is perfect, gets many compliments.
Body Color: 15CM Color: Silvery
s***r –
The chandelier is stunning, very happy with it.
Body Color: 15CM Color: Silvery