Nordic LED Pendant Light Flying Saucer Design with 3 Lighting Modes for Bedroom & Living Room
$54.99 – $112.99Price range: $54.99 through $112.99
Product Information
-
Product Type: Pendant Light
-
Whether bulbs are included: Yes
-
Whether smart device: No
-
Product colour: White/Black
-
Size: D30cm*H41.5cm
-
Voltage: 90-260V
-
Material: Iron art/Acrylic
-
Lighting area:10-15㎡
-
Light colour: Cold white light, Warm white light, Tricolor light
-
Warranty: 2 years
-
Product certification CCC, CE, PSE, ROHS
-
Suitable space: Living Room / Bedroom / Study / Bar/Dinning Room
Product Features
-
Artistic design, creative modelling, fashionable atmosphere, embellish the beauty of light.
-
Energy-saving LED light source, larger lighting area, high light transmittance, sufficient light, simple and comfortable.
-
Heat-resistant light transmission, uniform light transmission, comfortable light.
-
Cold white light, warm white light, tricolour light, three lighting modes to choose from.
-
Modern simple pendant light, suitable for living room, bedroom, dining room and other indoor decorative light fixtures.




























| Weight | 3.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 58 × 29 in |
| Brand Name | DARHYN |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, pse, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Acryl |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | 5 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black |
| Technics | Perforated |
| Model Number | PL230 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
20 reviews for Nordic LED Pendant Light Flying Saucer Design with 3 Lighting Modes for Bedroom & Living Room
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Excellent! I was surprised by the quality
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white
Anonymous –
A very beautiful lamp, the lighting effect is full of atmosphere
Body Color: White 30cm Size: Cool white
i***z –
The product arrived identical, before the deadline, and wonderful. It’s just complicated to assemble because the manual leaves something to be desired.
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white
K***o –
Perfect
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white
M***n –
Good aesthetic, simple but smart mounting of parts, the glass part is solid and resistant. I really appreciate the product..and my wife too
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white
S***o –
The order went well, the lamp is great. It arrived super fast.
Body Color: Black–30 Emitting Color: Warm white
J***n –
The quality of the finishes seems good!
Body Color: Black–30 Emitting Color: Warm white
T***d –
Look big and light in weight
Emitting Color: Warm white Body Color: White–30
R***a –
Nice chandelier, received on schedule in perfect condition, the type is model as shown in the photos with great quality.
Emitting Color: Warm white Body Color: White–30
R***a –
Cute chandelier, received on schedule in perfect condition.
Body Color: Black–30 Emitting Color: Warm white
l***o –
Product identical to the advertisement. Super fast delivery, received in 11 days in Brazil.
Emitting Color: Warm white Body Color: White–30
w***r –
Thank you for the good product.
Body Color: Black–50 Emitting Color: Warm white
C***k –
Wonderful! Excellence in shipping! Completely secure packaging! It’s important to note that the white part is made of glass. I suggest including a QR Code directing to an assembly video. Buy without fear. I received it here in Brazil in just a few days. This lamp is being sold in Brazilian stores for approximately R$2,000.00 (two thousand reais). It was truly a great opportunity! An excellent shopping experience! Today I feel like I finally have a home! Made all the difference! With my identity! Good sales! I look forward to news! I also appreciate the message written on the foam board! ♥️
Body Color: Black–30 Emitting Color: Warm white
B***l –
Perfect!! You can buy without worry.
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white
R***o –
Great product. Very well packaged. I chose the warm light, but still found it a bit white. Otherwise, everything perfect.
Body Color: White–50 Emitting Color: Warm white
B***r –
Great value for money!
Emitting Color: Warm white Body Color: White–30
a***r –
Received in perfect condition, works very well.
Emitting Color: Warm white Body Color: White–30
Anonymous –
The quality is okay, but I expected something better.
Body Color: White–50 Emitting Color: Warm white
T***a –
The lamp looks beautiful above the table, I am satisfied with my choice.
Body Color: White–50 Emitting Color: Warm white
L***a –
Excellent condition and very well packaged
Body Color: White–30 Emitting Color: Warm white