Nordic LED Pendant Light Hanging Lamps Interior Lighting Home Bedside Living Room Dining Tables Kitchen Decoration Pendant Lamp
$19.99 – $26.99Price range: $19.99 through $26.99
: Pendant light
Light color: 3 light colors (there are two light color LED lamp beads in the lamp, which can be switched between white light, warm light and natural light)
Shade/body color: gold, black
Material: iron + acrylic
Cable length: 2 meters
Input voltage: 90V-260V
Use area: 3~5 square meters
Power: 11 W
Package includes:
1 X Pendant Light






























| Weight | 0.466 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 17 × 11 in |
| Brand Name | lyfs |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 year |
| Number of light sources | 2 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Lampshade Color | black, Gold |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | Pendant Light |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
18 reviews for Nordic LED Pendant Light Hanging Lamps Interior Lighting Home Bedside Living Room Dining Tables Kitchen Decoration Pendant Lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

О***а –
A very cool lamp, that’s for your money. Arrived in Ukraine in 10 days.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
e***o –
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
D***s –
Excellent
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
v***v –
Very high-quality lamps! Made of metal, long strap, adjustable! Nicely packaged! For such money, simply superb!
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
D***r –
In the picture, the lamps appear larger than they actually are.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
E***O –
Good lights, good material, very pretty. They come in three colors, but the downside is that the colors change when you turn them on and off. It doesn’t have a button to choose the color.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
В***в –
A wonderful chandelier for its money, not plastic, which is pleasing. Thank you to the seller.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
Anonymous –
Very good quality
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
S***j –
Thank you very much
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
Y***k –
Everything is as in the photo, very beautiful.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
a***r –
Crazy
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
Anonymous –
Beautiful and impressive lamps.
Please note that this is without an on/off button…
Body Color: Gold style Emitting Color: 3 light color
J***i –
The lamps are okay, but their color is cooler than in the photos.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
y***i –
A great lamp worth every penny
Body Color: Gold style Emitting Color: 3 light color
A***k –
Gorgeous Chandelier
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
D***e –
Very quick delivery
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
P***s –
Very good!
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color
K***t –
We put the lamps in the bedroom. They are very bright and have 3 different modes. They were very well packaged and arrived VERY quickly. I bought them on 3.03 and they arrived on 08.03. So they have been on for a very short time. But for this price, I recommend them.
Body Color: Black A style Emitting Color: 3 light color