Nordic Luxury Crystal LED Chandelier Double Head Long Line Hanging Lamp For Home Decor Restaurant Bar Bedroom Pendant Lights
Rated 5.00 out of 5 based on 13 customer ratings
(13 customer reviews)
$36.99 – $63.99Price range: $36.99 through $63.99
SKU:
X09DKUXOUN1S
Category: Indoor Lighting
Description
Product Information
[Material] iron + crystal
[Light source] (A style G9+E27),(B style E27)
[Space] bedroom、bar
[Area] 5-10square










C style and D style




























Additional information
| Weight | 1.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 10 × 10 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 5000H |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
Reviews (13)
13 reviews for Nordic Luxury Crystal LED Chandelier Double Head Long Line Hanging Lamp For Home Decor Restaurant Bar Bedroom Pendant Lights
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $11.99Price range: $2.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $485.99Price range: $44.99 through $485.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

D***a –
I was a little worried about purchasing these lights but I have to recredit myself. Belle, they are very decorative and have a nice date.
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
R***n –
The lamp is amazing, there is no way to attach a photo yet, the apartment is being renovated.
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
a***r –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
Anonymous –
beautiful lamp and very good quality
Body Color: B Style-Gold Emitting Color: Cold White
Anonymous –
The lamp has won me over, I can’t wait to install it and the finishes are very good.
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Cold White
v***r –
Beautiful and elegant lamp, when I place them I will upload photos.
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Cold White
e***m –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
J***. –
Good product, good quality and design.
Body Color: A Style-Black Emitting Color: Warm White
l***e –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
J***h –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: 3 Colors Light
p***r –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: 3 Colors Light
Anonymous –
Body Color: A Style-Gold Emitting Color: 3 Colors Light