Bedroom Bedside Hanging Pendant Lamp Glass ball LED Chandelier Lighting Ceiling Modern Interior Home Decor Lights Dining Kitchen
Rated 5.00 out of 5 based on 7 customer ratings
(7 customer reviews)
$27.99 – $123.99Price range: $27.99 through $123.99
SKU:
G0NDBYDZMR91
Category: Indoor Lighting
Description
Material : metal with transparant crystal or painting black metal shade or White glass shade
Light source : E27 lamp socket
Input Voltage : 110-240V




































Additional information
| Weight | 0.814 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 21 × 20 in |
| Brand Name | Ramalho |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Is Dimmable | No |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Bathroom, Parlor, Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Corridor, Kitchen, Hotel Hall, Hotel Room, Balcony |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black, Gold |
| Switch Type | Knob switch, Touch On/Off Switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | R021 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
Reviews (7)
7 reviews for Bedroom Bedside Hanging Pendant Lamp Glass ball LED Chandelier Lighting Ceiling Modern Interior Home Decor Lights Dining Kitchen
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $4.99Price range: $2.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

K***a –
and as described, cute
Body Color: A-black Emitting Color: Warm White
H***r –
Body Color: A-Gold Emitting Color: 3 light color
S***g –
Body Color: A-Gold Emitting Color: Warm White
D***a –
Body Color: A-black Emitting Color: Warm White
f***r –
A wonderful lamp made from good components and beautifully packaged❤️
Body Color: A-black Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Very nice
Body Color: B-black Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Body Color: B-black Emitting Color: Warm White