2025 Luxury Gold Crystal LED Chandeliers Living Dining Room Bedroom Lighting Lustre Ceiling Pendant Lamps Indoor Villa Lights Fi
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
$91.99 – $894.99Price range: $91.99 through $894.99
SKU:
9R3XR9MGD147
Category: Indoor Lighting
Description











































Additional information
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 50 in |
| Brand Name | TAONUANSHU |
| Is Dimmable | No |
| Power Source | AC |
| Body Material | CRYSTAL |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E14 |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, LVD, UL |
| Is Bulbs Included | No |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Model Number | T-A-001 |
| Shade Direction | Up & Down |
| Shade Type | Metal |
| Finish | Iron |
| Features | Indoor Villa Lights Fixture |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Semiflush Mount |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 3 years |
Reviews (1)
1 review for 2025 Luxury Gold Crystal LED Chandeliers Living Dining Room Bedroom Lighting Lustre Ceiling Pendant Lamps Indoor Villa Lights Fi
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$10.99 – $11.99Price range: $10.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

泉***島 –
The lighting is soft and not glaring, which is very suitable for the bedroom. I plan to buy another one in the living room. The merchant’s delivery speed is very fast, please reply to me quickly if you have any questions! Overall foam packaging, each lampshade accessory has an independent packaging bag, which is very good! I must be certain that my lamp can fit perfectly into my hands without any damage!
Lampshade Color: Wall lamp Size: Gold Emitting Color: Neutral light