Nordic Wabi Sabi Pendant Lamps Dining Room Lighting Modern Living Room Bedroom LED Ceiling Chandelier Loft Lustre Hanging Lights
$53.99 – $358.99Price range: $53.99 through $358.99
Activity
Hello, we are a professional lighting production service provider from Zhongshan, .
We have 20 years of experience in lighting production and service, and believe that our lighting and our service will satisfy you.
We have won the favor of many customers. This lamp is one of the best selling products in our shop.
It has served customers in various countries. Its production process is very mature, handmade, and highly praised by customers.
Now our factory is doing promotional activities to reward new customers.





Product Detail
Product :Modern Nordic Wabi-sabi Wind Led Ceiling Chandeliers Lustre Living Dining Room Home Decor Lights Bar Bedroom Loft Pendant Lamps
Product material: High-density polystyrene
Type of product light source: E27
Product size: diameter 30/40/50/60/75 (manual production, some errors, please understand)
Length of hanghing wire: 150cm (adjustable).If you need to extend the hanghing wire, please contact customer service.
Product color: White/Gray
Application: living room, bedroom, restaurant, coffee house, bar;etc

































































| Weight | 5.600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 61 × 48 in |
| Brand Name | LIMIT LIGHT |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, ROHS, UL, VDE |
| Is Dimmable | No |
| Material | High polymer |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Other, Parlor, Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Corridor, Kitchen, Hotel Hall, Hotel Room, Balcony |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 3 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | WHITE, GRAY |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Hand Knitted |
| Finish | Brushed Nickel |
| Model Number | Chandelier GB7499 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Cottage |
| Kitchen fixture | Ceiling chandelier |
| Pendant lamp | Hanging chandelier |
| living room decoration | Dining table light |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
12 reviews for Nordic Wabi Sabi Pendant Lamps Dining Room Lighting Modern Living Room Bedroom LED Ceiling Chandelier Loft Lustre Hanging Lights
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

T***u –
Love them. Arrived just in time and they worth every cent. Highly recommend! You can buy a fancier bulb for a luxury look.
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D30 x H150cm
T***u –
Love them. Arrived just in time and they worth every cent. Highly recommend! You can buy a fancier bulb for a luxury look.
Body Color: A-White Emitting Color: Warm light Size: D30 x H150cm
O***n –
Everything is perfect. Lamp is much more beautiful in real than in photos. I love it so much. The product is packed very safe. I recommend the lamp and seller from all my heart
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D40 x H150cm
M***a –
Beautiful, unfortunately missing the adhesive cover.
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D40 x H150cm
h***i –
excellent
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D50 x H150cm
M***i –
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D60 x H150cm
M***l –
Very good product. Like in the image. Well packed.
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D40 x H150cm
Anonymous –
Very nice lamp, perfect workmanship! Fast shipping! I recommend it!
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D50 x H150cm
Anonymous –
Very nice lamp, perfect workmanship! Fast shipping! I recommend it!
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D40 x H150cm
J***f –
Magnificent!!! I highly recommend it. It’s perfect. A bit long to receive but worth the wait.
Body Color: B-White Emitting Color: White light Size: D60 x H150cm
B***y –
Very high-quality suspension! The entire electrical system is already installed, I saved a ton of time! The result is very beautiful 🙂
Body Color: B-White Emitting Color: Warm light Size: D40 x H150cm
Y***S –
Very beautiful suspension, very high quality. However, delivery was extremely slow.
Body Color: B-Grey Emitting Color: Warm light Size: D60 x H150cm