Glass Pendant Lights E27 Smoke Gray For Kitchen Restaurant Dining Table Living Room Bar Front Home Decor Hanging Lights
Rated 4.93 out of 5 based on 15 customer ratings
(15 customer reviews)
$32.99 – $44.99Price range: $32.99 through $44.99
SKU:
0HMBK6T91GDH
Category: Indoor Lighting
Description






















































Additional information
| Weight | 1.087 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 in |
| Brand Name | DARHYN |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, ROHS, UL |
| Is Dimmable | No |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Technics | Perforated |
| Model Number | PL230 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
Reviews (15)
15 reviews for Glass Pendant Lights E27 Smoke Gray For Kitchen Restaurant Dining Table Living Room Bar Front Home Decor Hanging Lights
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $11.99Price range: $2.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

x***r –
Very good quality
Body Color: B-Amber
G***a –
Fast shipping and excellent packaging. The pendant arrived in perfect condition and has great quality and finish.
Body Color: B-Amber
G***a –
Fast delivery! The glass pendant arrived perfectly protected and looks beautiful — great quality and craftsmanship.
Body Color: A-Amber
Anonymous –
Body Color: A-Amber
V***l –
The color does not match the one described and displayed, the green is much less soft, however the floor lamp is of quality, very beautiful.
Body Color: B-Green
Anonymous –
The finish is neat and nice.
Body Color: B-Green
C***a –
Very nice. Perfect for my kitchen!
Body Color: B-Amber
l***i –
Great seller
Body Color: C-Smoky grey
l***i –
Large chandelier
Body Color: A-Amber
Anonymous –
Very nice, well made, no problems at all.
Body Color: B-Green
l***i –
Body Color: B-Green
Anonymous –
Great product! The light bulb is even included!
Body Color: B-Amber
Anonymous –
Body Color: B-Green
f***f –
Simply perfect! It came well packaged, with all the pieces in order! Wonderful!
Body Color: B-Amber
f***f –
Perfect! Exactly as advertised! Beautiful!
Body Color: A-Amber