Vintage Chandelier Led Ceiling Lighting Nordic Style Hanging Lamp Dining Living Room Home Christmas Decor Pendant Light kitchen
Rated 4.84 out of 5 based on 19 customer ratings
(20 customer reviews)
$8.99 – $20.99Price range: $8.99 through $20.99
SKU:
Z27L97UQLVTN
Category: Indoor Lighting
Description
More style chandeliers
Introduction:
Color:Black
Type: E27 Pendant Light
Chain/Cord Length (cm):Adjustable
Style:Retro flow
Material: Metal

















Additional information
| Weight | 0.334 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 15 in |
| Brand Name | TRAZOS |
| Is Dimmable | No |
| Power Source | AC |
| Body Material | Iron |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 110 V, 220 V, 110-240V, 90 – 260 V |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Luminous Flux | <60 |
| Installation Method | self-contained |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Bulbs Included | No |
| Model Number | 1618-3 |
| Features | Vintage Chandelier |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Flush Mount |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 1 Years |
| Choice | yes |
Reviews (20)
20 reviews for Vintage Chandelier Led Ceiling Lighting Nordic Style Hanging Lamp Dining Living Room Home Christmas Decor Pendant Light kitchen
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$17.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
J***o –
Everything arrived fine, quickly, they are beautiful, just like the image and description.
Lampshade Color: 1light
w***i –
I having stolen that jet but they look very nice and good i like the quality how they were made. Look the forum
Lampshade Color: 3light
Anonymous –
Lampshade Color: 1light
F***o –
Excellent product
Lampshade Color: 3light
M***s –
Exactly like in the pictures.
Lampshade Color: 3light
Anonymous –
Product compliant but smaller in reality. For the price…it’s okay.
Lampshade Color: 1light
A***h –
Just like in the photo. Fast delivery. I recommend before purchasing. …………………………………………………………..:……..,………………………………….
Lampshade Color: 3light
S***o –
Lampshade Color: 3light
O***k –
Received in 16 days. The packaging is good. I thought it would be larger in size. I will see how it will look in the kitchen.
Lampshade Color: 1light
Anonymous –
Everything is fine, only the wires in the cable are very thin.
Lampshade Color: 3light
Y***s –
Same as the image, needs to be installed but comes with all the parts.
Lampshade Color: 1light
E***a –
✿
Lampshade Color: 1light
Anonymous –
Excellent 👌 💯
Lampshade Color: 3light
N***a –
Lampshade Color: 3light
g***j –
Lampshade Color: 1light
A***z –
It looks to be of very good quality, just need to test it.
Lampshade Color: 1light
A***a –
Lampshade Color: 1light
J***Z –
I loved it, excellent quality
Lampshade Color: 1light
Anonymous –
Good quality product as described. Fast shipping. Recommended seller.
Lampshade Color: 3light
b***l –
I am very satisfied.
Lampshade Color: 1light