Restaurant pendant lights for roof Nordic style pendant light now bar table lamp kitchen lamps dining table lamp LED chandeliers
$149.99 – $187.99Price range: $149.99 through $187.99
Good quality,best price,good service,welcome to our store.
Item Style: Modern,Nordic
Material: Aluminum,Acrylic
Color Tempeature: Warm White(2700K-3500K) No remote,Neutral light(4000K-4500K) No remote,Cool White(6000K-6500K) No remote,Dimmable with remote
Voltage: AC110-240V everyone can use
Lifetime of light source: 50000 hours
Warranty: 2 years
Any problem, please contact customer service, we will respond the first time.




































| Weight | 4.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 125 × 20 × 12 in |
| Brand Name | SLL |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC |
| Is Dimmable | No |
| Material | aluminum |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | black |
| Technics | Forged |
| Finish | Iron |
| Model Number | JGXDL1218 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Usage 1: | chandelier |
| Usage 2: | Restaurant lights |
| Usage 3: | Nordic Chandelier |
| Usage 4: | Bar chandelier |
1 review for Restaurant pendant lights for roof Nordic style pendant light now bar table lamp kitchen lamps dining table lamp LED chandeliers
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

r***n –
Body Color: Black L100cm Emitting Color: Dimmable with remote