UNIT LM320F Laser Digital Protractor Angle Measure Inclinometer 3 strips Laser Level Box Type-C Charging Angle meter for home
Rated 4.86 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$37.99 – $55.99Price range: $37.99 through $55.99
SKU:
Z8JVAT4GWAAY
Category: Measurement & Analysis Instruments
Description
















Additional information
| Weight | 0.330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 in |
| Brand Name | UNI-T |
| Battery Included | Yes |
| Certification | CE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Model Number | LM320D LM320E LM320F |
| Measurement range | 4×90° |
| Resolution | +-0.05° |
| Angular accuracy | +-0.2° |
| Repeatability | +-0.2° |
| Number of laser lines, | LM320E 2 Strips/LM320F 3 Strips |
| Magnetic Holder | LM320D, LM320E 2Sides/LM320F 4Sides |
| Angle hold function | YES |
| Screen flip | YES |
| Relative/absolute angle measurement | YES |
| Auto power off | 5 minutes without operation |
| Material | Aluminum frame + ABS |
| Operating Temperature | 0C~+50°C |
| Power supply | 1000mAh lithium battery |
| Applications | Construction/Woodworking Angle Slope Measurement |
| Endurance | 14h LM320D/8h LM320E/ 6h LM320F |
| Dimensions | 84.5*70*35.5mm |
Reviews (14)
14 reviews for UNIT LM320F Laser Digital Protractor Angle Measure Inclinometer 3 strips Laser Level Box Type-C Charging Angle meter for home
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

o***r –
received as described 100×100 satisfied
Now I have to test at the construction site.
Color: LM320F
Anonymous –
There was an issue with the shipping company, but everything was resolved satisfactorily. 100% recommended purchase.
Color: LM320F
N***l –
Excellent product with good cost-quality ratio. It arrived within the established deadlines. I recommend it to the entire AE community.
Color: LM320F 3 Laser
N***n –
Well packaged. Does exactly what it’s designed to do. Comes with a steel backing plate, not sure what that’s for…protect the usb power maybe. Arrived in a timely manner, they offered me a discount coupon but i’m not going to use it, it was 1 day later than they estimated. I’m very happy with their service and delivery and product
Color: LM320F 3 Laser
C***a –
The product has an internal battery, charged with a type C cable. It has a metal plate that can be used to screw onto a non-metallic surface. Excellent quality product.
Color: LM320F 3 Laser
e***n –
Very recommended Very good quality
Color: LM320F
Anonymous –
Brilliant brilliant… Fantastic…. Such a great item and excellent seller. Arrived safe. Really appreciate the support. Highly recommend seller. Thank you from australia.
Color: LM320F 3 Laser
H***s –
Excellent product, just like the description.
Thank you
Color: LM320F 3 Laser
П***ч –
excellent device, top quality! 3 laser beams!
Color: LM320F 3 Laser
Anonymous –
Very good quality 10/10, the laser seemed useless to me.
Color: LM320F 3 Laser
Anonymous –
I am using it without any issues. The tilt display is easy to understand, and it seems versatile for various uses such as shelf installation.
Color: LM320F 3 Laser
Р***ч –
Advantages: works. The angle is measured correctly, plus or minus 0.05 degrees. done with dignity.
disadvantages: no charge indicator during charging, not always, but sometimes the laser blinks with crackling.
Conclusion: The protractor is good. I will use it.
Color: LM320F 3 Laser
Anonymous –
Excellent, very functional for leveling electrical outlets, very powerful magnets.
Color: LM320F 3 Laser
P***d –
The battery management is poor …
Color: LM320F 3 Laser