LED Wall Light With Motion Sensor AC85-265V Exterior Anthracite Porch Balcony Garden Courtyard Lamp Retro For Porche Stair
$7.99 – $19.99Price range: $7.99 through $19.99
Specification:
Power: 16W/30W
Materials: ABS
Cable length: approximately 160mm
Voltage:AC85-265V
With Sensor Description:
The upgrade design of radar sensor with intelligent light control function. The light when people walks into to the range of 3-6meters from the light. The light will turn off after people leaves 20-30 seconds. If you choose the light without sensor there is no sensing and intelligent light control function.
Notice:
If customer buy 2 or more lights with Radar Motion Sensor,please note that if the installation distance of each lamp is too close, some lamps will not turn on because they detect the light of other lamps.












| Weight | 0.432 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 20 × 15 in |
| Brand Name | NONE |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, FCC, LVD, UL |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 3 |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom |
| Is Dimmable | No |
| Material | Resin |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Body Material | ABS |
| Model Number | 16W |
| Use | Daily Lighting |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Color | black |
| name | outdoor wall light |
| features | outdoor lights waterproof |
| Choice | yes |
10 reviews for LED Wall Light With Motion Sensor AC85-265V Exterior Anthracite Porch Balcony Garden Courtyard Lamp Retro For Porche Stair
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Good lighting, easy installation, and competitive price.
Color: 30W Emitting Color: Motion Sensor Wattage: Cold White
A***o –
It illuminates a lot, is very easy to install, and is beautiful. It’s made of plastic but for being outdoors it functions perfectly.
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
It illuminates a lot, is very easy to install, and is beautiful. It’s made of plastic but for being outdoors, it functions perfectly.
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
Everything is fine, very bright light. Just as expected.
Lampshade Color: MA With Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 30W
T***t –
Everything is fine, very bright light. Exactly as expected.
Lampshade Color: MA With Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 30W
D***k –
The lamp works well, the motion sensor detects well, I RECOMMEND.
Lampshade Color: Radar Sensor Color Temperature: Warm white Wattage: 30W Body Color: AC85-265V
Anonymous –
I am very satisfied with the Z wall lamp. Easy assembly, cheap good design, bright lamp. I use it to illuminate the house number and it works great here.
Lampshade Color: MA NO Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 16W
g***n –
Good
Lampshade Color: B NO Sensor Color Temperature: Warm White Wattage: 30W
Y***n –
The product arrived quickly, its installation is simple, looks beautiful as in the picture, strong lighting, suitable for this part of my balcony.
Lampshade Color: A NO Sensor Color Temperature: Cold White Wattage: 30W
E***y –
Even though it’s made of plastic, the finish is very good for the price. Very nice lighting, even for 16 watts I was impressed with the power, brightness, and output.
Lampshade Color: MA NO Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 16W