LED Bedroom Wall Lamp Wall Sconces Copper Line Pipe Acrylic Lampshade Indoor Lighting for Living Room Corridor Light Fixture
$11.99 – $22.99Price range: $11.99 through $22.99
Modern Bedroom Wall Decor Lamp 3 led colors Dimmable Nordic Wall Lamp Home Decorations Indoor Wall Light for Bedside Living Room
Material: iron+acrylic
Dimension: H50xW8cm
Color: gold, black
Lamp: LED included
LED color: 3 colors changed
Voltage: 110v 220v














Payment:
We accept alipay here.
All major credit cards are accepted through secure payment processor ESCROW.
If any questions, kindly view the Aliexpress payment guide via this link:
http://help..com/pay_order.html

Please Note:
Those items are hard to describe precisely, sizes and Colors may look different in person than here. Due to differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual items and your screen.















| Weight | 0.549 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 56 × 12 × 9 in |
| Brand Name | NONE |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, LVD, SAA, UL, VDE |
| Is Dimmable | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | DC |
| Body Material | Iron |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V, 220v |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Shade Type | Acrylic |
| Model Number | modern wall lamp W-08 |
| Technics | Painted |
| Base Type | Wedge |
| Color | black, Gold, gold, black |
| material | metal+acrylic |
| Size | H50cm |
| Lamp | LED strip |
| Style 1 | modern minimalist led wall lamps for bedroom |
| Style 2 | Room decor led wall sconce lamps |
| Style 3 | Bedside led dimmable wall lamps |
| Style 4 | living room wall decorations surface mounted lamps |
| Choice | yes |
14 reviews for LED Bedroom Wall Lamp Wall Sconces Copper Line Pipe Acrylic Lampshade Indoor Lighting for Living Room Corridor Light Fixture
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

U***r –
Delivery very fast! The quality are good.easy communication with the seller. I recommend the store!! !
Lampshade Color: Black right Color Temperature: 3 colors changed
A***P –
The lamp was delivered quickly, it shines nicely and has three light intensity options.
Ships From: Poland Body Color: black
西***川 –
This ceiling light looks amazing in my living room. The modern design fits perfectly with my decor, and i love the adjustable lighting options.
Body Color: White Wattage: 3 lights changeable
R***n –
I selected this as my dining room / living room light. The white color tied the look of room together. I love the different colors of the lights for different times of the day and night. Its a large size for a great price.
Body Color: White Wattage: 3 lights changeable
B***A –
They are wonderful.
It gives enough light, neither too strong nor too weak.
modern
easy to place on the wall.
Lampshade Color: Black Left Right Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
P***e –
Fast and rewarding shipping, easy to install and good lighting.
Color Temperature: 3 colors changed Lampshade Color: Black right
Anonymous –
Very cool wall lamp modern design and energy saving, three brightness colors
Color Temperature: 3 colors changed Lampshade Color: Black left
Anonymous –
The lamp looks very nice and shines with sufficient power.
Lampshade Color: Black left Color Temperature: 3 colors changed
j***r –
Highly recommended price-quality ratio, I liked that it changes lights by pressing the button.
Color Temperature: 3 colors changed Lampshade Color: Black left
j***r –
I bought two together, highly recommended price-quality ratio, changes from cold to warm light.
Color Temperature: 3 colors changed Lampshade Color: Black right
Anonymous –
I bought two and use them; I like that the color temperature changes every time I turn it on and off. It’s not very bright, but it’s not dim either. If I leave it on in the living room at night, it works well as a mood light.
Color Temperature: 3 colors changed Lampshade Color: Black left
W***a –
I recommend. Beautiful lights. 3 colors changing with each button click. They arrived well packed so nothing happened to them during transport. Fast shipping, quick delivery. I recommend.
Lampshade Color: Black left Color Temperature: 3 colors changed
Anonymous –
The product matches the description. After checking, the light works.
I recommend the product and the seller.
Lampshade Color: Black left Color Temperature: 3 colors changed
T***o –
The order was received well packaged. Excellent lamp, bought it for the hallway, matches the description! Thank you very much! I recommend it!
Lampshade Color: Black left Color Temperature: 3 colors changed