Nordic LED glass wall lamp with cable switch, minimalist living room bedroom bedside indoor lighting wall lamp glass lampshade
$70.99 – $101.99Price range: $70.99 through $101.99
Description Report Item
Elegant Design, modern style, looks amazing
It can be rotated up and down 90°
Glass lampshade, high light transmission and soft lightMetal lamp holder with rotary switch
Thick metal ceiling plate, strong load-bearing capacity, safe and reliable
Features:
Application :Hotel, Restaurant, Bar, Lobby,Cafes, Office, Living Room, Dining Room etc
Light source:Led bulb
Base type:E27
Emitting color: Warm/Cold white
Lighting area: 3-5 ㎡
Materials: Glass lampshade+ Metal
Input Voltage:AC 90-260V
Installation Type: Wall mounted
Size : as pictures
Style : Modern / Creative
Techinical Details






































| Weight | 1.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 20 in |
| Brand Name | Zhao li si fang |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | Glass |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Dining Room, Bed Room, Foyer, Study |
| Switch Type | Knob switch |
| Material | Glass Stone |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Shade Type | Clear Glass |
| Model Number | LJC-188 |
| Technics | Plated |
| Base Type | E27 |
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Reviews
There are no reviews yet.