Wireless battery powered wall lamp rechargeable wall lamp dimmable detachable bulb remote control 10 color wireless wall lamp
$24.99 – $43.99Price range: $24.99 through $43.99
-
Our wireless wall light comes with a 2000mAh battery and USB-C charging (included in the package). Shine for 25 hours at maximum brightness and for 72 hours at minimum brightness. Wireless wall light installation, easy to decorate your walls and private spaces
Wireless remote control customization: All colors and brightness. The wireless battery powered wall lamp can remotely adjust 10 levels of brightness (10% -100%), three color temperatures (2700K-4000-5000K), and 12 color modes within 32 inches. Very suitable for creating a romantic atmosphere on Valentine's Day and Christmas
E27 replaceable rechargeable light bulb is a battery powered wall lamp that redefines convenience. The integrated battery powered wall lamp assembly includes an E27 bulb that has undergone rigorous testing and has a lifespan of up to 40000 hours
【 Easy Installation 】 As shown in the picture, installing these battery powered picture lights is as simple as 1-2-3. No wiring required. Very suitable for power outages, these rechargeable wall lights are a wise choice
[Multi functional Style] Adopting a retro industrial design, this wireless wall lamp is perfect for bedroom reading lights and can be seamlessly installed in dark areas such as living rooms, offices, dressing tables, and even corridors, wardrobes, and hallways.









| Weight | 1.504 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 21 × 21 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, ROHS |
| Is Dimmable | Yes |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Body Material | Iron |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 3 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Application | Bed Room, Foyer, Study |
| Switch Type | Remote Control |
| Material | Metal |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | Yes |
| Shade Type | Fabric |
| Model Number | XMX-60W |
| Technics | Plated |
| Base Type | Wedge |
| Color | black, Gold |
| Choice | yes |
20 reviews for Wireless battery powered wall lamp rechargeable wall lamp dimmable detachable bulb remote control 10 color wireless wall lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
I loved the product. It is made of iron, with perfect finishing. Only one of the domes got slightly damaged during transportation.
Lampshade Color: black-2pcs
Anonymous –
Perfect, exactly what I was looking for, I recommend it.
Lampshade Color: Gold-2pcs
G***a –
I loved my purchase. I bought two to test and see if I liked them, now I’ve bought the other three that I needed.
Lampshade Color: Gold-2pcs
F***i –
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
Product very sturdy and well made.
As pictured, nice deisgn.
Very fast delivery and good value!
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
It has an elegant appearance, although the material is somewhat thin. The lights do fulfill their purpose.
Lampshade Color: Gold-2pcs
M***z –
Lampshade Color: Gold-2pcs
S***r –
Excellent frankly, and it satisfies you if you place it in a place where electricity doesn’t reach. Even its quality is high and sturdy.
Lampshade Color: Gold-2pcs
P***l –
As described. The battery life of the lights could be a bit longer. Easy installation.
Lampshade Color: Gold-2pcs
m***r –
Wow!!!!!! !
Very beautiful.
I loved it.
You can buy without worry.
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
Shipping in reasonable time, lamps well-packaged, beautiful, great light with USB. I don’t know the charging duration but I would repeat the order without hesitation.
Lampshade Color: black-2pcs
Anonymous –
Spectacular. Very pretty
Lampshade Color: black-2pcs
L***e –
Lampshade Color: Gold-2pcs
A***r –
Very beautiful product of good quality with nice finishes! The lighting is rather dim, the power is not very high but perfect for creating something chic and cozy. Received very quickly and well packaged. Easy to install and use.✨
Lampshade Color: Gold-2pcs
C***t –
Very good quality
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
Excellent product. Highly recommended.
Lampshade Color: black-2pcs
U***r –
Lampshade Color: black-2pcs
B***r –
It looked perfect in my salon, arrived in perfect condition, took a little while, but it was worth it.
Lampshade Color: Gold-2pcs
Anonymous –
Lampshade Color: Gold-2pcs