Modern Led Waterproof Outdoor Up Down Wall Lamp IP65 Aluminum 18w LED Wall Light Indoor Decorated Wall Sconce
$10.99 – $84.99Price range: $10.99 through $84.99
Material: High-quality Aluminum
Design and Style: Modern Nordic
Usage and Purpose: Indoor and Outdoor Lighting
Performance and Property: Waterproof,Energy-efficient LED
Shape or Size: Sleek, Compact
Design
Installation: Easy-to-install Wall Mount
Voltage:AC85-265V
Features:
Garden LampOutdoor Waterproof Wall Lamp




























| Weight | 0.900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 10 × 5 in |
| Brand Name | pumous |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | Up to 6.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Height | 12in &above |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | 2 to 2.9lb |
| Finish | Aluminium Baking |
| Model Number | m001 |
| Features | Outdoor Lighting Fixtures |
| Voltage | 85-265V |
| Diffuser | Aluminum alloy |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 years |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | Home Lighting |
| Certification | RoHS, CE |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | aluminum |
| Base Type | Wedge |
3 reviews for Modern Led Waterproof Outdoor Up Down Wall Lamp IP65 Aluminum 18w LED Wall Light Indoor Decorated Wall Sconce
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

N***r –
Color: indoor Emitting Color: 10cm-black body-2w
Y***s –
Color: outdoor Emitting Color: 40cm-black body-18w
Anonymous –
Color: outdoor Emitting Color: 40cm-black body-18w