Nordic Bubbles Crystal Rod LED Wall Lamp Bedroom Bedside Living Room Wall Light Aisle Interior Home decoration AC85-265V
Rated 4.80 out of 5 based on 10 customer ratings
(10 customer reviews)
$23.99 – $26.99Price range: $23.99 through $26.99
SKU:
P7T7BJHXB9H9
Category: Indoor Lighting
Description



















Additional information
| Weight | 0.998 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 13 in |
| Brand Name | MOLDEN |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | CRYSTAL |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Light Source | LED |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2years |
| Number of light sources | 2 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom |
| Material | aluminum |
| is_customized | No |
| Shade Type | CRYSTAL |
| Model Number | JS0002 |
| Base Type | Wedge |
| Color | black, Gold |
| Features | Modern Bubbles Crystal Rod LED Wall Lamp |
| Choice | yes |
Reviews (10)
10 reviews for Nordic Bubbles Crystal Rod LED Wall Lamp Bedroom Bedside Living Room Wall Light Aisle Interior Home decoration AC85-265V
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $485.99Price range: $44.99 through $485.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
g***r –
It’s very beautiful It’s a little bigger than I thought but it’s very good
Lampshade Color: Gold 51cm Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
t***i –
Three-color lamp arrived perfectly
cozy clarity
Perfect, everything arrived correctly, grade 10.
Lampshade Color: black Color Temperature: Tricolor dimmable
t***a –
Magnificent, not yet installed, I recommend.
Lampshade Color: Golden Color Temperature: Cold white 6000k
А***й –
The lamp looks beautiful, the lighting color changes. A small detail, the holder for the glass round LED reflectors is a bit weak.
Lampshade Color: Gold Color Temperature: 3 Color light
D***z –
Okay. Good product, it’s just like in the picture. It has arrived on time. The product is well packaged and protected.
I recommend the seller.
Color Temperature: Cold white 6000k Lampshade Color: Golden
A***r –
Beautiful but i have to figure out how to have them installed they need to be wired in like any other light fixture.
Lampshade Color: black Color Temperature: Warm white 3000k
Anonymous –
excellent lamps, in Russia, on marketplaces they are 2 times more expensive. buy here!
Lampshade Color: Gold Color Temperature: Warm white 3000K
М***ч –
excellent lamps, in Russia, on marketplaces they are 2 times more expensive. buy here!
Lampshade Color: Gold Color Temperature: Warm white 3000K
М***а –
They arrived quickly, well packaged, the appearance and quality are superb!!! In Ukraine, these cost at least 4000 UAH.
Lampshade Color: Black Color Temperature: Warm white 3000k
J***c –
Beautiful looking and excellent quality, perfect packaging too! Haven’t installed yet however, plan to on weekend- thank you xx
Lampshade Color: Gold Color Temperature: Warm white 3000k