6W 12W LED Wall Lamp Outdoor Waterproof Garden Lighting Aluminum AC86-265V Indoor Bedroom Living Room Stairs Wall Light
$9.99 – $12.99Price range: $9.99 through $12.99
6W 12W LED Wall Lamp Outdoor Waterproof Garden Lighting Aluminum AC86-265V Indoor Bedroom Living Room Stairs Wall Light
Specification:
Type: Wall Lamp
Material: Aluminum
Item Color: White, Black
Light Source: SMD
Power: 6W 12W
Luminous Flux: 90-100LM/W
Dimension: 6W-115mm*90mm 12W-173mm*90mm
Light Color: Cool white, Warm white, Nautral White
Dimmable: NO
Waterproof: IP65
Input: AC 85-265V
Lifespan: More than 50,000 hrs
Certification: CE/RoHS
Package Include:
1* LED Wall Lamp (White or Black for your optional)


















| Weight | 0.336 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 12 × 6 in |
| Brand Name | Evelobin |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | ROHS, ce, FCC, EAC |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | aluminum |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 |
| Number of light sources | 2 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Foyer, Bathroom, Bed Room, Kitchen, Dining Room, Balcony |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Material | aluminum |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Shade Type | Iron |
| Technics | Painted |
| Base Type | Wedge |
| Color | black, WHITE |
| Features | Wall Lamp |
| Choice | yes |
16 reviews for 6W 12W LED Wall Lamp Outdoor Waterproof Garden Lighting Aluminum AC86-265V Indoor Bedroom Living Room Stairs Wall Light
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Happy with these beautiful lamps, easy to install and provide nice light. I am very satisfied with it.
Lampshade Color: 6W Black Outdoor Color Temperature: Warm White
Anonymous –
Good and strong light, build quality just as expected and even better
Lampshade Color: 6W White Outdoor Color Temperature: Warm White
J***a –
Lampshade Color: 12W Black Outdoor Color Temperature: Warm White
I***r –
The item is excellent considering the quality and price.
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Warm White
m***n –
Looks exactly like the picture
Lampshade Color: 6W White Outdoor Color Temperature: Warm White
U***r –
corresponds to the description, please note the size, can be installed outdoors, has elastic bands.
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Warm White
P***e –
Top Ware, very high quality
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Warm White
v***n –
Very high quality
Lampshade Color: 6W White Outdoor Color Temperature: Cold White
D***v –
Great!
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Cold White
Anonymous –
Good product, solid appearance (lacquered aluminum), and impeccable operation.
I recommend the shop.
Lampshade Color: 6W White Outdoor Color Temperature: Warm White
M***r –
Works great, easy to install. It also has a connection to the Ark so it fits the country. Too bad it doesn’t come with built-in clamps.
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Warm White
Anonymous –
It has a compact and clean design and the brightness is very good. I recommend it.
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Warm White
Anonymous –
Clean design
Lampshade Color: 12W White Outdoor Color Temperature: Cold White
I***c –
Arrived very quickly, very well packaged, thank you.
Lampshade Color: 6W White Outdoor Color Temperature: Warm White
t***t –
Very good . Very fast
Lampshade Color: 6W Black Outdoor Color Temperature: Warm White
Anonymous –
Stunning. Equal and high quality
Just as I wanted
Lampshade Color: 12W Black Outdoor Color Temperature: Warm White