Nordic Bend Pipe Wall Lamp Iron Gold/Black Wall Decor Living Room Bedroom Shop Coffee Shop Bedside Lamp E27 Interior Lighting
$12.99
Lampade da parete in metallo nero oro retrò applique da parete Vintage per comodino specchio laterale moderno decorazione da parete per interni apparecchio a montaggio superficiale
Materiale: ferro
Colore: oro, nero
Lampada: E27, senza lampadina
Tensione: 110v 220v
























| Weight | 0.320 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 7 in |
| Brand Name | Oboerthurck |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | CCC |
| High-concerned chemical | None |
| Light Source | Energy Saving |
| Style | Vintage |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| Shade Direction | Down |
| Power Source | AC |
| Body Material | Iron |
| Shade Type | Shadeless |
| Model Number | CL0105BK1317 |
| Use | Daily Lighting |
| Technics | Painted |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 220 V, 90 – 260 V |
| Color | black, Gold |
| Is Smart Device | No |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
15 reviews for Nordic Bend Pipe Wall Lamp Iron Gold/Black Wall Decor Living Room Bedroom Shop Coffee Shop Bedside Lamp E27 Interior Lighting
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

J***d –
Good product
Lampshade Color: Gold
Anonymous –
The pricing design was very stylish. I am completely satisfied and will purchase again!! The pricing design was very stylish. I am completely satisfied and will purchase again!! The pricing design was very stylish. I am completely satisfied and will purchase again!! The pricing design was very stylish. I am completely satisfied and will purchase again! !
Lampshade Color: Gold
Anonymous –
The lamps are very beautiful and perfect to put in any environment.
Lampshade Color: Gold
a***r –
Looks and feels really high quality and beautiful
Lampshade Color: Gold
a***r –
As described and shown in the photos. It is very easy to assemble.
Lampshade Color: Gold
k***i –
Very pretty, nothing to say. I recommend it. The material is very shiny, it looks like real gold.
Lampshade Color: Gold
t***i –
Arrived excellent! Looks like a stamp in the picture. High quality.
Lampshade Color: Black
M***s –
Everything great.
Lampshade Color: Gold
A***V –
Good product
Lampshade Color: Gold
Anonymous –
Great low price and very good quality, exactly what we wanted.
Lampshade Color: Black
Anonymous –
Very good quality despite the very cheap price.
Lampshade Color: Black
a***r –
Conforming
Lampshade Color: Gold
V***z –
Super, I love it.
Lampshade Color: Black Gold
Anonymous –
Great lamp, really adds to the living room.
Lampshade Color: Gold
r***y –
4 times i ordered this!! Love it
Lampshade Color: Gold