LED Wall Lamp Nordic Double Head Adjustable Wall Lights Creative Bedroom Bedside Reading Lamps Indoor Acrylic Home Decor Sconces
Rated 4.73 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$31.99 – $68.99Price range: $31.99 through $68.99
SKU:
VKT5C0WHNL9Y
Category: Indoor Lighting
Description























Additional information
| Weight | 0.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 25 × 18 in |
| Brand Name | KINLAMS |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | Copper |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study |
| Material | Copper |
| Shade Direction | Down |
| is_customized | No |
| Shade Type | Iron |
| Model Number | WD255 |
| Technics | Forged |
| Base Type | E14 |
| Color | black, Gold |
| Features | double |
| style | wall decor lights |
| app | room decor lamps |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for LED Wall Lamp Nordic Double Head Adjustable Wall Lights Creative Bedroom Bedside Reading Lamps Indoor Acrylic Home Decor Sconces
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$10.99 – $11.99Price range: $10.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $485.99Price range: $44.99 through $485.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Lampshade Color: B black 2 Pcs Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
r***r –
Excellent quality works great
Lampshade Color: A gold 2 lights Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
П***а –
Lampshade Color: A gold 2 lights Color Temperature: Warm White (2700-3500K)
a***n –
Lampshade Color: B black 2 Pcs Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
L***e –
Lampshade Color: A gold 2 Pcs Color Temperature: Warm White (2700-3500K)
Anonymous –
Excellent lamp.
Lampshade Color: B black Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
M***E –
Lampshade Color: A gold 2 Pcs Color Temperature: Cool White(5500-7000K)
F***m –
Lampshade Color: B black 2 lights Color Temperature: Warm White (2700-3500K)
В***ч –
All set, thank you!
Lampshade Color: A gold 2 Pcs Color Temperature: Warm White (2700-3500K)
H***v –
Lampshade Color: A gold 2 Pcs Color Temperature: Warm White (2700-3500K)
S***0 –
Lampshade Color: A gold 2 Pcs Color Temperature: Warm White (2700-3500K)