50-40mm Ring Adapter C Mount Electron Microscope Monocular Lens Focusing Holder for Industrial Video Microscopio Camera Stand
$7.99
In stock
50mm Ring Adapter 50-40mm Adapter for Microscope Table Stand
40mm 50mm Monocular Lens Support Ring Focusing Bracket Adapter Holder For Digital HDMI USB Video Microscope Camera Stand Working Diameter: 50mm 30mm.
Features:
-
Model: Video C Mount Microscope Camera Monocular Lens Ring Adapter
-
Inside Diameter: 42mm
-
Outside Diameter: 50mm
-
Working Diameter: 50mm 30mm
-
Material: Metal
Packaging List:
-
1 x 50mm Ring Adapter
-
1 x 50-40mm Ring Adapter










| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 5 × 5 in |
| Brand Name | Mshiwi |
| High-concerned chemical | None |
| Magnification Ratio | 500X & Under |
| Origin | |
| Battery Included | No |
| Theory | Biological Microscope |
| Model Number | Microscope Ring Adapter |
| Is Smart Device | Yes |
| Features | Handheld, Portable |
| Certification | CE |
| Material | Plastic |
| Drawtube | BINOCULAR |
| Item | Industrial Video Camera Adapter |
| Feature | 50-40mm Adapter |
| Used | for USB HDMI Industrial Video microscope |
| Application | for Biological Microscope Table Stand |
| Style | Microscope Adapter Ring C-mount |
| Feature 2 | Monocular Lens Support Ring |
| Working Diameter | 50mm 30mm |
| 100% | high quality, new |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
13 reviews for 50-40mm Ring Adapter C Mount Electron Microscope Monocular Lens Focusing Holder for Industrial Video Microscopio Camera Stand
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

M***i –
Color: Ring Adapter
С***ч –
Hello. Received my order. I checked. Performs its functions. Installed. It works. Thank you very much to the seller for promptly shipping my order.
Color: Ring Adapter
P***x –
Color: Ring Adapter
Д***ч –
Color: Ring Adapter
a***r –
Perfect. Thanks
Color: Ring Adapter
r***w –
Color: Ring Adapter
Anonymous –
Color: Ring Adapter
M***a –
Excellent!
Color: Ring Adapter
A***y –
Color: Ring Adapter
j***u –
Thank you!
Color: Ring Adapter
Ф***ч –
Color: Ring Adapter
С***ч –
Color: Ring Adapter
Anonymous –
Fast, good, worth it.
Color: Ring Adapter