Stereo Microscope Head Holder Focus Adjustment Arm Microscope Ring Arbor Stand Bracket Diameter 76mm 25mm/32mm Accessories
$51.99
76mm Diameter Microscope Stand Holder Bracket Stereo Zoom Microscope Adjustable Industrial Trinocular Binocular Microscope Arms
76mm Diameter Zoom Stere Microscopes Adjustable Focusing Bracket Focusing Holder For Tinocular Microscope Binocular Microscope
SPECIFICATIONS:
Brand new focus rack with ball bearing
Focus gear with coarse focus and tension adjustment
Diameter of annular ring holding microscope head: 3" (76mm)
Diameter of opening for stand post (arbor): 1-1/4" (25mm)








| Weight | 1.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 in |
| Brand Name | HIGH CLOUD |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Model Number | Microscope Stand Holder Bracket |
| Certification | None |
| Product Type | Microscope Arms |
| Diameter | 76mm |
| Pillar diameter | 25mm |
| Usage | Adjustment Arm Microscope Head Holder |
| Function | Trinocular Microscope Head Holder Ring bracket |
| Application | Metal Stereo Zoom Microscope Focus Arm |
6 reviews for Stereo Microscope Head Holder Focus Adjustment Arm Microscope Ring Arbor Stand Bracket Diameter 76mm 25mm/32mm Accessories
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Color: 76mm 32mm
J***o –
Excellent, arrived quickly.
Color: 76mm 32mm
J***o –
It arrived unpackaged.
Color: 76mm 32mm
p***e –
Color: 76mm 32mm
S***a –
Color: 76mm 32mm
M***c –
I am very satisfied.
Color: 76mm 25mm