304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
$90.99 – $350.99Price range: $90.99 through $350.99
Installation Video
Please note before payment:
1. Since the sink is a large package,Please confirm the amount of customs duties levied by the local customs on the product before purchasing. Buyer is responsible for customs duties. If you cannot accept it, please do not place an order, thank you!
(If you purchase from our local overseas warehouse-CZ/RU/BR warehouse, please rest assured that you will not be taxed and the delivery speed will be faster)
2. Since the sink is a large package, the logistics method is "Cainiao Heavy Package Special Line", and the transportation time is long, and it is expected to be shipped within 35-50 days. please wait patiently.
3.Our range of kitchen sinks will support your kitchen. Each sink is built to grades for optimum performance, including support for sturdiness, hygiene and strong corrosion resistance. These sinks have a wonderful modern design and also come with waste and filters. Every kitchen needs kitchen accessories, high quality, beautiful sinks and cleaner sinks. Make you fall in love with the kitchen and bring convenience to the kitchen.
Product Introduction:
Manufacturing: Integral stretch forming of stainless steel plates
Surface technology: Soft oiled brushed surface
Product features: large capacity, no dirt, intelligent digital display, double-layer slide rail design can move left and right
Uses: Can wash dishes, fruits and vegetables.
Product features: brushed surface, stainless steel texture! Good stability, not only not dazzling, but also can withstand repeated wear and tear of porcelain and tableware, easy to clean.
Applicable Ocns: Can be used in hotels, restaurants, homes, etc.




























































| Weight | 16.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 81 × 49 × 30 in |
| Brand Name | MYQualife |
| Feature | With Faucet |
| Material | Stainless Steel 304 |
| Number of Holes | Four |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Sink Style | Single Bowl |
| High-concerned chemical | None |
| Bowl Shape | Rectangular |
| Certification | CE, EAC |
| Installation Type | Undermount |
| Surface Treatment | Brushed |
| Model Number | 241112 |
| Hole size | 75cm*45cm |
| Model | piano digital display sink |
| thickness | 3mm |
| weight | 16kg |
| groove depth | 20cm |
| Working principle | Hydropower |
10 reviews for 304 Stainless Steel Waterfall Kitchen Sink Large Single Slot Integrated Digital Display Faucet Set Soap Dispenser Cup Washer
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
I liked what I saw in the photo and had a little doubt, but I still placed the order and loved the product. It comes exactly as shown in the photo. I haven’t installed it yet, I just looked at the product that comes and the seller is very responsible. The date they gave for it to arrive was accurate, it arrived, I thank the seller very much.
Color: 60X45CM 002 Ships From: United States
Anonymous –
Color: 60X45CM 002 Ships From: United States
0***r –
Color: 4button A 75X45CM Ships From: United States
b***b –
Color: 4button A 75X45CM Ships From: United States
d***s –
Color: 60X45CM 002 Ships From: United States
M***v –
Color: 2 button75X45CM-D1 Ships From: CZECH REPUBLIC
Anonymous –
arrived by Chronopost, the delivery person threw it, placed it, above the gate. The box was not damaged, I wasn’t worried. Finally, the tub was crooked. I had to compensate 5 mm with silicone. Also need to check with the thickness of the workbench for the pipe passage. I had to widen the wood underneath to be able to screw correctly. After a day of work, it’s in place.
Color: 4 button B 75X45CM Ships From: Poland
E***2 –
It’s so nice i like it
Color: 2 button75X45CM-D2 Ships From: United States
D***e –
Color: 4button A 75X45CM Ships From: United States
G***r –
Color: 60X45CM 001 Ships From: United States