blender juicer Portable Electric Juicer 450ml 8 Blades Travel Juicer Machine Chargeable Shakes Smoothie Blenders Fresh Juice Cup
Rated 4.90 out of 5 based on 10 customer ratings
(10 customer reviews)
$11.99
SKU:
NA1IHPTTIDYB
Category: Kitchen Appliances
Description
NEW Portable Electric Juicer 450ml 12 Blades Travel Juicer Machine Chargeable Shakes Smoothie Blenders Fresh Juice Extractor Cup
Main Features of the NEW 450ml Portable Mini Electric Juicer:
– Portable design fruit juicer machine is convenient for daily use and travel
– 450ml large capacity juicer cup enough for personal use
– Fast fresh squeezed without residue
– 1500mah rechargeable battery
– Multiple security protection for safe use
– Food grade 304 stainless steel four-leaf cutter head
– 12 blades for efficient juicing, easily breaking ice
– Easy to wash and clean with just one click
– Cordless using very convenient for gym and travel
Details showed by pictures:

Main Features of the NEW 450ml Portable Mini Electric Juicer:
– Portable design fruit juicer machine is convenient for daily use and travel
– 450ml large capacity juicer cup enough for personal use
– Fast fresh squeezed without residue
– 1500mah rechargeable battery
– Multiple security protection for safe use
– Food grade 304 stainless steel four-leaf cutter head
– 12 blades for efficient juicing, easily breaking ice
– Easy to wash and clean with just one click
– Cordless using very convenient for gym and travel
Details showed by pictures:









Additional information
| Weight | 0.505 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 8 × 7 in |
| Brand Name | oein, abay |
| Origin | , |
| High-concerned chemical | None |
| Capacity (l) | <1L, 1L |
| Features | Ice Crushing, Ice Crushing |
| Voltage | 240V, 240V |
| Heat Preservation Function | No, No |
| Chopper Material | Plastic, Plastic |
| Style | Standing, Standing |
| Number of Speed Settings | 1, 1 |
| Blending Arm Material | Stainless steel, Stainless steel |
| Grill working surface | Top or bottom, Top or bottom |
| Function | Other |
| Model Number | portable jucing cup, portable jucing cup |
| Blade Number | 8, 8 |
| Rotation Rate(RPM) | 18000, 18000 |
| Controls Type | Push button, Push button |
| Housing Material | Stainless steel, Food Grade ABS |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHSCE |
| Tag 1 | Mini juice maker |
| Tag 2 | Portable Electric Blender |
| Tag 3 | Vegetables Juicer Fitness |
| Choice | yes |
Reviews (10)
10 reviews for blender juicer Portable Electric Juicer 450ml 8 Blades Travel Juicer Machine Chargeable Shakes Smoothie Blenders Fresh Juice Cup
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $5.99Price range: $3.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$71.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $12.99Price range: $7.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$8.99 – $12.99Price range: $8.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

A***e –
Color: green
T***n –
It came as fast as it’s expected
Color: white
Z***n –
Great item
Color: Purple
K***e –
Soooo amazing!!! !
Color: Purple
Y***g –
Excellent excellent excellent excellent excellent excellent excellent excellent excellent excellent
Color: green
Anonymous –
Color: Purple
Anonymous –
This was a good purchase indeed. I bought this for christmas and my brother loved it. Thankiessss xoxo
Color: green
X***g –
Just received the package today and nothing was opened or stolen. Very satisfied with my purchase from the store.
Color: white
Anonymous –
Good 👍
Color: white
I***o –
Color: Purple