L type 1/4 hexagon screwdriver bit 90 ° double-end handle black 6.35mm wrench tool
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Product information
Features:
L-shaped screwdriver (does not rotate internally!!)
6.35mm hexagonal interface, used with screwdriver bit, can also be operated in small spaces;
Compact design, easy and fast to use;
Dual head dual-use, suitable for different usage scenarios.
Specification:(Please refer to the details page below for specifications and dimensions)
Package included:
L-shaped screwdriver handle * 1
Notes:Pay attention!!! This screwdriver handle does not rotate internally!
1. Manual measuring, please allow 1 ~ 3mm error,thank you.
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. We guarantee the style is the same as shown in the picture.







| Weight | 0.166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 5 × 1 in |
| Brand Name | Mr Drill |
| Origin | |
| Material | Chrome-vanadium Steel |
| Screw Head Size | 1/4 |
| High-concerned chemical | None |
| Type | screwdriver |
| Package Quantity | Under 5Pcs |
| Model Number | L-type |
| With Handle Or Not | Yes |
| material quality | chisel tool steel |
| Total length | 110mm |
| Surface treatment | blackening |
| size | 1/4 |
| weight | 60g |
| Choice | yes |
14 reviews for L type 1/4 hexagon screwdriver bit 90 ° double-end handle black 6.35mm wrench tool
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
A***p –
I love this tool
Color: L-type screwdriver
7***r –
Works as it should. This is a solid l wrench, not a 90 degree adapter for a screw gun. Just a heads up.
Absolutely worth having.
Color: L-type screwdriver
R***s –
Ok
Color: L-type screwdriver
Anonymous –
Very cool little device that can create a screwdriver out of the standard screwdriver bits you already have. Feels very sturdy.
Color: L-type screwdriver
R***a –
Excellent quality and fair price.
Pretty fast shipping.
Constant package tracking.
Color: Black
Anonymous –
Seamless delivery. Product as described. Everything is fine.
Color: L-type screwdriver
U***r –
Solid. Good quality.
Color: L-type screwdriver
Anonymous –
Very good quality
Color: L-type screwdriver
U***p –
Good for working on small projects it is great for my bike repairs thank you.
Color: 1Pcs
D***d –
Good for the price thanks
Color: L-type screwdriver
Anonymous –
Fast delivery and item is good
Color: L-type screwdriver
w***d –
Perfect
Color: 1PCs
E***t –
Fast shipping, well-made package, impeccable item, and good communication.
Color: 1PCs
J***n –
Just as described and reasonably quick delivery
Color: 1Pcs