Wifi Tuya APP Face Recognition Smart Door Lock With Camera Video Call Voice Intercom Digital Door Lock Automatic Door Lock
$153.99 – $156.99Price range: $153.99 through $156.99
Installation video
For installation and lock registration, please provide your email address if needed, we can provide installation video and lock registration video, we also support English/Russian/Spanish/Portuguese manual.
keep the lock under factory default without any users registered
Activate the keypad and input the code for other language of the voice:
“555666883#” for English
“555666882#” for Portuguese
“555666884#” for Spanish
“555666885#” for Russian
“555666886#” for Arabic
Lock voice support for English/Russian/Portuguese/Spanish/Arabic, with five languages available for switching.
Tuya APP/Smart Life APP New Upgrade
APP adds battery display and various temporary password functions














The 4200mAh rechargeable lithium battery can be unlocked 5000 times with a single full charge, and it can be used for about 6 months. The package is equipped with a charging cable, please prepare a 5V/2A charging head by yourself, and the charging time is 1 to 2 hours.




Front panel*1
Rear panel*1
Lithium battery*2
Hardware accessories package*1
Lock body*1
Door frame edge*1
Lock cylinder*1
Lock cylinder accessories package*1
Mechanical key*2
Data cable*1
Magnetic card*2 (random style)
English/Portugal/Spain/Russian manual*1(PDF)





The direction of opening the door is not important, it can be installed in four directions of Left push/Right push/Left pull/Right pull, and can be adjusted freely according to actual needs






























| Weight | 4.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 26 × 13 in |
| Brand Name | YKESDL |
| YKESDL Model | Y10P |
| Origin | |
| Ways To Unlock | Face Recognition |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Aluminium alloy |
| Model Number | Y10P |
| Power Supply | Built-in Rechargeable Battery |
| Suitable Door Type | Steel Door, Wooden Door, Brass Door, Stainless Stell Door, Other |
| Connectivity | WiFi |
| Suitable for Mortise | 6068 |
| Special Features | Built-in Doorbell, Built-in Camera, Bulit-in Peephole, Bulit-in Screen, Two-way Audio |
| Doorknob Funcition | Biometric, Key & Keypad |
| Finish Type | Polished |
| Handle Direction | Direction Reversible |
| Protection Level | No Waterproof |
| Smart home platform | Tuya |
| Fit Door Thickness | 35~120mm |
9 reviews for Wifi Tuya APP Face Recognition Smart Door Lock With Camera Video Call Voice Intercom Digital Door Lock Automatic Door Lock
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

R***z –
Good quality
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
V***s –
Nice services very fast delivery
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
M***a –
Very beautiful and elegant, meets expectations.
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
G***r –
Thank you excellent
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
M***s –
good product
Color: Gloss Black S 24240 Ships From: United States
Anonymous –
Excellent seller. Super fast shipping. This is the 3rd unit I’ve bought from them and there will be more to come. Highly recommended.
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
k***0 –
Great smart lock! Easy to install and works perfectly. The app control is super convenient. Highly recommend!
Color: Gloss Black D 24240 Ships From: United States
F***r –
This lock is very convenient, and the whole family loves it.
Color: Gloss Black S 24260 Ships From: United States
Anonymous –
I recommend it 100%
Color: Gloss Black D 30240 Ships From: United States