Creative Ambient Light Metal Table Lamp Bar Outdoor Decoration Simple LED Rechargeable Touch Three Colors Bedside Night Light
$9.99
In stock
• LED Rechargeable :This table lamp features LED bulbs that are rechargeable, providing long-lasting and energy-efficient illumination.
• Touch Control :Equipped with a touch-on/off switch, this lamp offers convenient operation and adds a modern touch to your space.
• Three Colors :The lamp offers three color modes, allowing you to create the perfect ambiance for any mood or setting.
• Metal Construction :Its metal construction ensures durability and a modern look, making it a perfect piece for any room decor.
• Creative Ambient Light :The lamp provides a creative ambient light, enhancing the atmosphere of your space with a soft, warm glow.
• Versatile Use :Whether it's for bedroom decor, outdoor lighting, or as a night light, this lamp is versatile and fits any scenario.
Classic touch sensor LED table lamp rechargeable cordless desk lamp 3 color adjustable temperatures modern style LED night light
Description:
Product : portable metal rechargeable cordless LED table lamp
Switch Mode: 3 levels of dimming
Lamp body color: silver, gold, black, gray
Product Size: 34*9*9.5cm
Battery Capacity: 1800mAh
Humanized design: Smooth and slender metal arms, circular design, 360° no dead angle large area lighting, light and portable. It adopts a humanized smart button switch design, only need to touch the light to adjust three kinds of brightness to meet different environmental needs.
Specifications:
【Cordless aluminum alloy metal desk lamp】metal led desk lamp, battery-powered, Universal USB charging (with 59in long USB power cable), can be connected to any USB port (including laptop, computer, mobile Power, wall outlet or power panel) charge the lamp.
【Dimmable Bedside Lamp】3-level brightness button dimmer, allowing you to easily change the brightness by lightly pressing the lamp, reflecting the perfect fusion of modern and chic charm, this lively lamp maintains the perfect aspect of the building And achieved a fusion of affordable and durable decoration, is a perfect example of flawless artistry and space design.
【Portable Table Lamp】This perfect Table lamp will easily update your space, with its built-in battery, you The lights can be placed anywhere, in bedrooms, study rooms, offices, living rooms, dining rooms, bars, cafes, hotel rooms, etc.
【Ergonomic Design】360-degree lighting, aluminum alloy body, scratch-resistant and durable, environmentally friendly and low energy consumption, anti-skid design of the base, smooth and slender metal arm with matte shadow to make it look stylish, use this desk lamp Light up your workspace.
Package Included:
LED table lamp * 1
USB Cable*1
Notes:
1. Due to different monitors and lighting, product pictures may differ slightly from actual colors.
2. The product size is manually measured, please allow 1-2cm difference, thank you for your understanding!
























| Weight | 0.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 8 × 8 in |
| Brand Name | other |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | DC |
| Body Color | Silver |
| Model Number | HJA15 Table Lamp |
| Base Type | None |
| Plug Type | None |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Contemporary |
| Item Type | Table Lamps |
| Warranty | Rechargeable Touch Metal Table Lamp |
| Application | Bed Room |
| Certification | ce, EMC, FCC, ROHS |
| Is Dimmable | Yes |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Frame Color | Gold |
| Wattage | 0-5W |
| Material | Metal |
| Shade Direction | Up & Down |
| Body Material | Iron |
| Technics | Plated |
| Shade Type | Iron |
| Choice | yes |
14 reviews for Creative Ambient Light Metal Table Lamp Bar Outdoor Decoration Simple LED Rechargeable Touch Three Colors Bedside Night Light
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

M***z –
Really cute
Lampshade Color: Gold
A***n –
3 colors very beautiful and wonderful quality and great price
Lampshade Color: Gold
t***a –
Very good, looks great
Lampshade Color: Black
a***a –
The product is exactly as described and arrived very quickly.
Emitting Color: Gold
R***l –
Perfectaaa, exactly what I ordered and works very well.
Lampshade Color: Silvery
R***l –
Perfectaaa, exactly what I ordered and works very well.
Lampshade Color: Black
s***n –
Quality product! Fast shipping!
Lampshade Color: Gold
Anonymous –
The box was absolutely mangled but the light somehow survived the trip. It works fine. For the price i seriously can’t complain. I’m just happy it works. 3 modes, touch the top with your finger to change the light color.
Emitting Color: Black
Anonymous –
Nice little unit. Has extras that i didn’t even know about. Different dimming and warmth settings. I just wish the battery was replaceable. I bought two more for my twin boys.
Lampshade Color: Black
Anonymous –
Excellent, exactly like in the picture and really beautiful.
Emitting Color: Black
f***r –
Great price. Built well for the price paid. Veryy convenient for adding light to areas like next to bed or in living room. Metal finish looks good
Lampshade Color: Black
I***y –
Very good lamp, works perfect- highly recommended!
Lampshade Color: Gold
Anonymous –
Very good lamp, this is my favorite
Lampshade Color: Gold
8***r –
Use it everyday wife and i both use it probably gonna order another one
Lampshade Color: Black