Rechargeable LED Table Lamp Touch Switch 3 Levels Dimmable Desk Lights Bar Club Dinner Creative Decorative Ambient Lighting
$9.99
Specificity:
Product name : Rechargeable Table Light
Material :ABS
Light source: LED
Dimmable: Multi-level brightness controllable
Power: 5W
Switch type: power switch button
Features: Ajustable hose + Clip+ Dimmable
Charging method: USB rechargeable
Light color: Warm White, natural white, cool white
Voltage: DC 5V
Features:
1. Good heat dissipation, long service life, simple design ensures it looks elegant, modern and stylish.
2. Anti-blue light, no flicker, no glare, no flicker, no ghosting, no dark area, better eye protection.Various colors available: black white.
3. Slide your finger along the touch pad to set the brightness level, very simple and convenient.
4. Flexible positioning is suitable for use in office, bedroom, school and reading.
5.Touch switch: click to switch colors, long press to adjust the brightness• 3-level brightness adjustment :The desk lamp has 3 levels of brightness adjustment, warm light (3000K), warm–white light (4500K) and white light (6500K).allowing you to customize the lighting to your needs and preferences.
6.Eye protection :The desk lamp is designed with eye protection in mind, ensuring that your eyes are safe and comfortable while you work or read.
NOTE:
1.The product is detachable. When sent, it includes the lamp body, base, two lamp poles, and data cable. The buyer needs to assemble it upon receipt. The product is not sent fully assembled. The pictures are for reference only to show the complete product.
2.The charging port of the desk lamp is soldered. When unplugging the charging cable, hold the lamp head and slowly pull it out, do not pull or yank it forcefully, This can increase the lifespan of the charging and reduce the loosening of the charging port solder joints.
Package Included:
1* Table Lamp(includes the lamp body, base, two lamp poles)
1* USB Charging Cable

















| Weight | 0.439 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 15 × 12 in |
| Brand Name | GGBEE |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | DC |
| Model Number | Rechargeable LED Table Lamp |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Certification | CE, ce |
| Item Type | Table Lamps |
| Application | Bed Room |
| Is Dimmable | Yes |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Wattage | 0-5W |
| Material | PVC |
| Shade Direction | Down |
| Body Material | ABS |
| Choice | yes |
20 reviews for Rechargeable LED Table Lamp Touch Switch 3 Levels Dimmable Desk Lights Bar Club Dinner Creative Decorative Ambient Lighting
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
Lampshade Color: Black
G***g –
All good
Lampshade Color: Black
C***o –
Lampshade Color: Black
G***g –
Lampshade Color: White
Anonymous –
It’s a lamp
Lampshade Color: Black
G***a –
Excellent lamp. Works perfectly and arrived very quickly
Perfect
Lampshade Color: Black
A***e –
Even though the box arrived very damaged, the lamp works. It’s cute even though I imagined it to be lower.
Lampshade Color: White
d***o –
beautiful and very sturdy
Lampshade Color: White
W***U –
Lampshade Color: White
Anonymous –
Good product! Only the foot might be slightly heavier.
Lampshade Color: Black
m***r –
The material is better than I expected, it shines a lot and has a nice design. You can also use it in two different sizes, it’s very convenient.
I recommend
Lampshade Color: White
n***r –
Perfect
Lampshade Color: White
A***i –
good product
Lampshade Color: Black
D***a –
Great. I recommend 100%.
Lampshade Color: White
F***a –
Everything is okay.
Lampshade Color: Black
P***N –
Perfect
Lampshade Color: Black
j***a –
Very good product, I recommend this. Very satisfied.
Lampshade Color: Black
Anonymous –
all perfect
Lampshade Color: White
V***a –
Lampshade Color: Black
L***t –
The lamp works perfectly as described. Cool effect on a table.
Lampshade Color: Black