36LED/108LED Table Lamp, Rose Light String, Tree Night Lights, USB Powered Lighting, for Girls Lover Party Camping Summer Decor
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99

Key Features:
【Adjustable LED Rose Lamp Tree】: Adjustable flower branches can be DIY for customized shape. It’s easily adjustable to your liking to create fullness and direction depending on how you want it to look. Build up exclusive led rose tree light for yourself.
【Battery and USB Powered Lighted Rose】: This LED rose branches can be powered by 3 AA batteries (Not Included) or USB. Battery powered flower tree is perfect decoration for any occasion. USB powered tree for energy-saving. Do not connect the wire when batteries are in, or the light won't on.
【Extensive Application】: Our rose lamps can not only be given as exquisite gifts for women, but also can be used as interior decoration. Pink rose petal night light can decorate dining tables, bedroom, living room, study, office and weddings, so you can create a warm sweet atmosphere.
【Perfect Gift】: rose tree lamp is perfect gift for her, girlfriend, mother, wife, grandma, friends, daughter to express your sincere love and admiration. At the same time rose gifts for women, it can be used for wedding, Mother's Day, Valentine's Day, birthday, anniversary, wherever there is love, it is needed.
Specifications:
Number of Lights: 36
Colour: Pink,Rose,White
Special Features: Energy Efficient
Shape: Tree
Switch Installation Type:Tabletop
Package:
1 x Rose Tree Table Light
1 x Manual







| Weight | 0.254 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 14 × 6 in |
| Brand Name | SHENZHITECH |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Type | Atmosphere |
| Is Batteries Included | No |
| Shape | cartoon/卡通 |
| Is Bulbs Included | No |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | |
| Certification | ce, EMC, ROHS, CE, RoHs |
| Power Source | AC |
| Wattage | 0-5W |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Switch |
| Battery Type | AA |
| Is Batteries Required | No |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Style: | Adjustable |
| Colour: | Pink, Rose, White |
| Sheap: | Tree |
| Material: | Iron |
| Number of Lights: | 36 |
| Special Features: | Energy Efficient |
| Switch Installation Type: | Tabletop |
| Choice | yes |
15 reviews for 36LED/108LED Table Lamp, Rose Light String, Tree Night Lights, USB Powered Lighting, for Girls Lover Party Camping Summer Decor
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Anonymous –
White small standing lamp for living rooms and bedrooms: this floor light fits in any room from industrial to modern or traditional décor. Its simple and elegant design can make it easy to place in any room of the house.
Living room lamp fits with e26 base bulb: we recommend you use a 2700k warm white light to fit this standing light which can create a cozy atmosphere. Led technology allows this corner lamp
Emitting Color: Pink white light
U***t –
Very beautiful roses led light
Emitting Color: Pink
A***s –
Absolutely beautiful i love it
Emitting Color: White light
Anonymous –
It’s very pretty, the only downside would be the ribbon on the branches that I’m not sure how it will look when heated.
Emitting Color: White light
Anonymous –
very pretty…the only downside is the sealing of the branches which is done with tape
Emitting Color: Pink white light
Anonymous –
Thank you.
Emitting Color: Pink white light
Anonymous –
Thank you.
Emitting Color: Colour white light
Anonymous –
Beautiful. Good quality.
Emitting Color: Colour white light
Anonymous –
Absolutely beautiful, even better than photo here. I wish the cord was a little longer, but i can buy a usb extension cord if needed..
Emitting Color: Pink white light
U***r –
So cute! My kids are going to love it
Emitting Color: multicolor Plug Type: USB Plug
L***o –
really cool thing!
definitely at the top of my purchases on Ali
although there is a question about the black wrapping of the branches (it doesn’t look very neat), however, the overall impression is great.
Emitting Color: Pink white light
4***r –
Absolutely beautiful! Pic online do it justice! A must have! Ordered one for my granddaughter too.
Emitting Color: Pink white light
Anonymous –
Absolutely beautiful on my shelf. Loved so much i bought my granddaughter one too. Awesome quality & great find!!! !
Emitting Color: Pink white light Ships From: CHINA
M***r –
Good. Looks a bit cheap, but still a nice and good gift.
Emitting Color: Pink
c***u –
Super cute!! Good quality. Def buying another one
Emitting Color: White light Ships From: