Bauhaus table lamp USB plug bedroom bedside lamp living room dining room decoration donut ambient light(Not glass)
$20.99 – $28.99Price range: $20.99 through $28.99
Product Details
1. Material: Plastic
2. Color: Type A: Orange without remote control, white RGB+remote control
Type B: Orange without remote control, RGB16 white with remote control, RGB pocket ball with remote control
3. Function: Long press touch switch for unlimited dimming, B model can be wall mounted
4. Brightness: Orange 3 color light: White light/Warm light/Neutral light, (White RGB16 color light)
5. Power interface: USB plug
6. Switch: Touch switch (white RGB16 color: touch the top of the lampshade to switch the light, continuous touch to switch the light color)
7. Product size: Model A: 11 * 30 * 30cm (4.33 × 11.8 × 11.8 inches)
Type B: 28 * 20.5 * 11cm (11.02 × 8.07 × 4.33 inches)
Product size


RGB 16 color dimming
Multi functional remote control



Product detail pictures
Touch switch
Short touch switch
Long touch ordering light color

Detail Display
360 ° surround illumination
Smooth PE lampshade
Touch switch

PE material base
Safe and stable

Scene display image


























| Weight | 0.777 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 13 in |
| Brand Name | topwinson |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | No |
| Shape | Round |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 4.5V |
| Origin | |
| Certification | ce, CE, RoHs |
| Power Source | DC |
| Usage | HOLIDAY |
| Wattage | 100-300W |
| Body Material | Plastic |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Touch |
| Is Batteries Required | No |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Choice | yes |
18 reviews for Bauhaus table lamp USB plug bedroom bedside lamp living room dining room decoration donut ambient light(Not glass)
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Emitting Color: orange
A***z –
Emitting Color: orange
Anonymous –
Emitting Color: orange
E***o –
Exactly what i wanted!
Emitting Color: TTQ XB-orange
P***a –
The lamp arrived in perfect condition, but the remote control doesn’t work.
Emitting Color: RGB 16 Colors
t***l –
I returned the product because they sent me the wrong one and they refunded my money.
Emitting Color: RGB 16 Colors
T***r –
The product is of good quality, but it is not glass; it is made of plastic. It has a touch control with 3 color options through the button on top.
Emitting Color: orange
Anonymous –
Emitting Color: Orange charging
Anonymous –
Emitting Color: RGB 16 Colors
L***t –
Super nice!
Emitting Color: orange
C***n –
Emitting Color: orange
L***u –
Emitting Color: white
b***r –
Lamp is a nice deep orange color and brighter than i expected. Usb cable is attached to the lamp and non-replaceable, but the cable is roughly 47 inches long (over 1 meter long). Shipping was very fast.
Emitting Color: orange
j***r –
Emitting Color: orange
U***r –
Emitting Color: orange
C***n –
Item as described. I love all of the light color choices. Can’t beat the price
Emitting Color: TTQ RGB XB White
M***l –
Great item just like photos
Emitting Color: Orange charging
J***o –
Emitting Color: RGB 16 Colors