Gold Modern Table Lamp, Scalloped Pleated Desk Lamps Wavy Lamp for Bedside, Bow Table Lamps for Kitchen Counter, Nightstand Deco
$20.99
In stock
-
【Minimalist Design】 The artistic and elegant appearance of this table lamp enhances the aesthetics of your home. It is specifically designed for small spaces, making your room appear more spacious without compromising on brightness.
-
【Product Specification】 Versatile with a standard E26 base (bulb included), and also you have the flexibility to choose between warm, cool, or other types of bulbs based on your preference. With the option of using a smart bulb, this table lamp can be dimmable, adding to its versatility. It is perfect for bedrooms, living rooms, baby rooms, offices, and college dorms. (We recommend using LED bulbs with a maximum wattage of 40W).
-
【Modern Table Lamp Decor】 This aesthetically pleasing table lamp is crafted with a beige linen shade, boasting an elegant and timeless design. Its design not only adds to its aesthetic appeal but also serves a practical purpose by precisely directing the light where it is needed. The modern-inspired design and compact size make it a must-have home decor item for your bedroom nightstand. also serves a practical purpose by precisely directing the light where it is needed.
-
【Versatile Home Lighting】 With its simple design, this modern table lamp is suitable for decorating any corner of your home, especially in the bedroom, living room, study room, kids' room, nursery, office, or dorm. Featuring a beige linen shade and a brass gold metal base, this bedroom lamp is an ideal Christmas gift for your family and friends.
-
【5-Star Customer Support】 Our table lamp is designed to enhance your daily experience. Achieving a beautifully lit space is effortless with its easy installation process. We stand behind the quality of our lamp and offer a reassuring warranty. If you have any concerns, please feel free to reach out to us at any time.
| Weight | 1.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 54 in |
| Brand Name | NONE |
| Voltage | 110 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | No |
| Nominal Voltage | 110v |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Model Number | QT1012-Gold |
| Base Type | E26 |
| Plug Type | US Plug |
| Finish | Iron |
| Light Source | Incandescent Bulbs |
| Style | Modern Style |
| Item Type | Table Lamps |
| Application | Foyer |
| Is Dimmable | No |
| Frame Color | Gold |
| Wattage | 31-40W |
| Material | Metal |
| Shade Direction | Up & Down |
| Body Material | Iron |
| Technics | Plain Dyed |
| Shade Type | Fabric |
1 review for Gold Modern Table Lamp, Scalloped Pleated Desk Lamps Wavy Lamp for Bedside, Bow Table Lamps for Kitchen Counter, Nightstand Deco
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Color: Gold Lampshade Color: Beige Emitting Color: Yellow Ships From: United States