Black Cat Table Lamp for Bedroom Nightstand Decor,Animal Nursery Bedside Lamp for Kid Study Room,Cute Desk Lamp for Girl Room
Rated 5.00 out of 5 based on 13 customer ratings
(13 customer reviews)
$52.99 – $58.99Price range: $52.99 through $58.99
SKU:
A6G0V0PDBL9H
Category: Indoor Lighting
Description
When placing the order, please select the plug that is applicable in your country.













Additional information
| Weight | 1.628 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 20 in |
| Brand Name | NONE |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Certification | ce, EMC, LVD, ROHS, UL |
| Voltage | 110V-240V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Is Batteries Included | No |
| Is Bulbs Included | No |
| Nominal Voltage | 110V, 220V |
| Power Source | AC |
| Shade Type | Stained Glass |
| Is Smart Device | No |
| Plug Type | EU |
| Body Material | Glass |
| Item Type | Desk Lamps |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Knob switch |
| Material | Resin |
| Style | Contemporary |
| Choice | yes |
Reviews (13)
13 reviews for Black Cat Table Lamp for Bedroom Nightstand Decor,Animal Nursery Bedside Lamp for Kid Study Room,Cute Desk Lamp for Girl Room
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$10.99 – $11.99Price range: $10.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
C***t –
Magnificent!
Body Color: C Size: US
n***r –
Beautiful both lit and unlit, after that you need to order a large screw bulb but in LED version otherwise it heats up too much and smells like plastic.
Body Color: A Size: EU
a***r –
Great packaging and a great product. It looks amazing both lit and unlit. My only minor complaint is that the cap was a little greasy and smelled like turpentine or something similar. Other than that, the product met my expectations all thanks to the seller
Body Color: C Size: EU
A***n –
Fantastic thanks. The shipping was fast and it came well packaged
Body Color: C Size: UK
A***n –
Great looking lamp black cat is very cute i like it
Body Color: C Size: UK
A***n –
Very good fast delivery nice cat lamp thank you very much
Body Color: C Size: UK
A***n –
Great fast delivery good service like the lamp very nice
Body Color: C Size: UK
A***n –
Great thanks
Body Color: C Size: EU
B***a –
Great quality – stunning lamp!
Body Color: C Size: UK
r***r –
Beautiful lamps.
Body Color: C Size: UK
G***a –
Indeed, what was shown was that the package was carefully packed; it’s my dream lamp, I love it very much, and the delivery time was ideal.
Body Color: C Size: EU
A***n –
Nice looking tiffany lamp and i would recommend it
Body Color: C Size: EU
A***n –
I like this lamp very much thanks fast delivery also
Body Color: C Size: EU