Dining Ceiling Hanging Lamp American Crystal Chandelier Light For Kitchen Island Modern Led Pendant Lights Living Room
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)
$125.99 – $730.99Price range: $125.99 through $730.99
SKU:
UDIMA37URI32
Category: Indoor Lighting
Description
About Us
We are a factory specializing in the production and sales of lighting products.




































Additional information
| Weight | 13.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 30 in |
| Brand Name | yingxuan |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, EMC, LVD, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Stainless steel |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | LED |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 3 |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Model Number | 8764 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| k104 | Dining Ceiling Hanging Lamp |
| attribute 2 | Chandelier Light For Kitchen Island |
| attribute 3 | Pendant Lights Living Room |
Reviews (3)
3 reviews for Dining Ceiling Hanging Lamp American Crystal Chandelier Light For Kitchen Island Modern Led Pendant Lights Living Room
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$10.99 – $11.99Price range: $10.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$17.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

p***r –
I chose many series of crystal chandeliers and finally picked this one. The crystal material has a very good texture and sufficient brightness. It’s a very beautiful crystal chandelier.
Body Color: 1 layer D 100 cm Emitting Color: warm light 3000k
N***d –
It’s exciting that I discovered this wonderful crystal chandelier in this place. Its light is very enchanting, and I am extremely impressed with it.
Body Color: 1 layer D 80 cm Emitting Color: warm light 3000k
b***r –
The quality is good and the value for money is also very good.
Body Color: 1 layer D 80 cm Emitting Color: warm light 3000k