Living Room Chandeliers Restaurant Hanging Lamp Kitchen Pendant Lights Aluminum Chandeliers Villa Ceiling Led Chandelier
Rated 5.00 out of 5 based on 5 customer ratings
(5 customer reviews)
$4.99 – $650.99Price range: $4.99 through $650.99
SKU:
SK7WV480F6FL
Category: Indoor Lighting
Description
About Us
We are a factory specializing in the production and sales of lighting products. .
Serve

Customer interaction






New upgrade




Product details


Production information























Additional information
| Weight | 6.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 89 × 18 in |
| Brand Name | yingxuan |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, EMC, LVD, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | aluminum |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | LED |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Lampshade Color | WHITE |
| Switch Type | Touch On/Off Switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | 8764 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| attribute 1 | Living Room Pendant Lights |
| attribute 2 | Kitchen Hanging Lamp |
| attribute 3 | living room chandeliers |
| attribute 4 | Aluminum Chandeliers |
| attribute 5 | Villa Ceiling Led Chandelier |
Reviews (5)
5 reviews for Living Room Chandeliers Restaurant Hanging Lamp Kitchen Pendant Lights Aluminum Chandeliers Villa Ceiling Led Chandelier
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

L***y –
Body Color: welfare Emitting Color: tricolor light
L***s –
Body Color: welfare Emitting Color: tricolor light
x***r –
The chandelier looks fine at the moment. All that’s needed is to install and test it. But overall, i think there won’t be any problems. Before placing the order, measure the dimensions you need first!
Body Color: D60cm Emitting Color: tricolor light
Anonymous –
Absolutely beautiful pendant and the customer service is 5* fast replies really helpful team would recommend this company
Absolutely gorgeous
Paula
Body Color: D60 80 60cm Emitting Color: tricolor light
L***d –
This chandelier is even better than I thought! It’s very beautiful and of great quality. It has completely transformed the atmosphere of my living room.
Body Color: D60 40cm Emitting Color: tricolor light