Sky Star Fireball Crystal Pendant LED Light with Adjustable Color Options
$65.99 – $71.99Price range: $65.99 through $71.99
Light source: G9 led bulb
Free light source: warm light, white light, three color light, any choice (default warm light).
Voltage: 90 ~260 v
Lamp body: chrome plated/French gold plated/polished
Wire length: 1.1m
Color: French gold/chrome
Dandelion Branch: Stainless Steel + Acrylic Clear Crystal Pearl
Health care: For a long time, in the dust, dandelion stems outside, can be washed with water, like a new crystal clear field.






































| Weight | 1.770 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 22 × 21 in |
| Brand Name | WHGL i ght |
| Is Dimmable | No |
| Power Source | AC |
| Body Material | Iron |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 110-240V |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | G9 |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Certification | CCC, LVD, VDE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Shade Direction | Up & Down |
| Finish | Polished Chrome |
| Style | Contemporary |
| Light Source | LED bulbs |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 1 |
| Choice | yes |
14 reviews for Sky Star Fireball Crystal Pendant LED Light with Adjustable Color Options
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

n***a –
Amazing
arrived safe and sound and everything was easily connected
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Cold White
Anonymous –
Ordered on 25/06, arrived on 02/07, so the order processing time was reasonable. Despite some crushed cardboard, nothing was damaged because each element was very well secured. The chandelier looks great, adds such elegance and sophistication, and has a “wow” effect.
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Natural Light
Anonymous –
I ordered several times and installed it in my cafe, and this time the product arrived safely and turned on beautifully after installation. Thank you.
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
Anonymous –
This time, the product arrived safely and well-packaged. After installation, the lighting is indeed beautiful. Thank you.
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
P***a –
Thank you, excellent chandelier.
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
s***n –
Wow, so so pretty, hope one day i’ll manage to hang it, easy to adjust but very heavy
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
C***a –
Things arrived on time good product glad i ordered it. The sellar is very communicative
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Natural Light
b***r –
Delivery fast and efficient. Product delivered in good condition, everything carefully secured and delivered. I like it even though it hasn’t been tested yet.
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Quite time consuming to put up and together. Has 32 separate branches that screw into the center core. I fitted the 8 led bulbs before the crystal branches. Uses no led transformer as leds are mains 230v compatible.
I would have liked the light lower but only comes with 1200mm hanging wire and electric cable.
I will locate some and change before installing the second one which hangs from an even higher ceiling
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
m***r –
as described
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
k***r –
I didn’t expect such an effect, I really liked it, there are 8 bulbs in the set. To wash, you can unscrew each bunch separately. It really looks good 👍🥰. I recommend it.
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
I***t –
I am absolutely delighted with this chandelier! The details are very fine and elegant, without being too cluttered, exactly what I was looking for. Assembly was super simple and quick, which is a real plus. And the light… honestly, it’s impressive! The LEDs illuminate the entire room perfectly, much more so than the old ceiling light bulb. I have absolutely no regrets about my purchase, I recommend it 100%!
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
o***r –
The live lamp makes a huge impression. Fast delivery and easy installation 😃
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
d***r –
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White