Modern Sky Star Fireball Crystal Pendant LED Lighting Dandelion Restaurant, Living Room Pendant, Bar Art Danish Luminaire
$51.99 – $57.99Price range: $51.99 through $57.99
Light source: G9 led bulb
Free light source: warm light, white light, three color light, any choice (default warm light).
Voltage: 90 ~260 v
Lamp body: chrome plated/French gold plated/polished
Wire length: 1.1m
Color: French gold/chrome
Dandelion Branch: Stainless Steel + Acrylic Clear Crystal Pearl
Health care: For a long time, in the dust, dandelion stems outside, can be washed with water, like a new crystal clear field.






































| Weight | 1.799 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 23 × 18 in |
| Brand Name | WHGL i ght |
| Is Dimmable | No |
| Power Source | AC |
| Body Material | Iron |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 110-240V |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | G9 |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Certification | CCC, LVD, VDE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Shade Direction | Up & Down |
| Finish | Polished Chrome |
| Style | Contemporary |
| Light Source | LED bulbs |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 1 |
| Choice | yes |
12 reviews for Modern Sky Star Fireball Crystal Pendant LED Lighting Dandelion Restaurant, Living Room Pendant, Bar Art Danish Luminaire
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Ordered on 25/06, arrived on 02/07, so the order processing time was reasonable. Despite some crushed cardboard, nothing was damaged because each element was very well secured. The chandelier looks great, adds such elegance and sophistication, and has a “wow” effect.
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Natural Light
Anonymous –
Very cool
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Beautiful chandelier, easy to assemble, fast delivery
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
Anonymous –
I ordered several times and installed it in my cafe, and this time the product arrived safely and turned on beautifully after installation. Thank you.
Size: 220V Emitting Color: Warm White Lampshade Color: golden 8 head
Anonymous –
This time, the product arrived safely and well-packaged. After installation, the lighting is indeed beautiful. Thank you.
Size: 220V Emitting Color: Warm White Lampshade Color: golden 8 head
P***a –
Thank you, excellent chandelier.
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Warm White
s***n –
Wow, so so pretty, hope one day i’ll manage to hang it, easy to adjust but very heavy
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
C***a –
Things arrived on time good product glad i ordered it. The sellar is very communicative
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: Natural Light
g***e –
good
Size: 220V Emitting Color: Warm White Lampshade Color: Chrome 8 head
b***r –
Delivery fast and efficient. Product delivered in good condition, everything carefully secured and delivered. I like it even though it hasn’t been tested yet.
Size: 220V Emitting Color: Warm White Lampshade Color: golden 8 head
k***r –
I didn’t expect such an effect, I really liked it, there are 8 bulbs in the set. To wash, you can unscrew each bunch separately. It really looks good 👍🥰. I recommend it.
Lampshade Color: golden 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable
o***r –
The live lamp makes a huge impression. Fast delivery and easy installation 😃
Lampshade Color: Chrome 8 head Size: 220V Emitting Color: changeable