LED Outdoor Wall Light Waterproof outdoor led light Radar Motion Sensor outdoor lamp for Balcony garden lights outdoor lighting
$7.99 – $43.99Price range: $7.99 through $43.99
LED Outdoor Wall Light Waterproof outdoor led light Radar Motion Sensor outdoor lamp for Balcony garden lights outdoor lighting
Power:16W/30W
Materials: ABS
Lighting Source: LED
Voltage:AC85-265V
Waterproof: IP66
Sensor:With Radar sensor
If you choose the light without sensor there is no sensing and intelligent light control function.
With Radar senso Description:
The newest design of radar sensor with intelligent light control function. when people walks into to the range of 3-6meters from the light. The light will turn off after people leaves 20-30 seconds.
Buyer Notice:
1. If customer buy 2 or more lights with Radar Motion Sensor,please note that if the installation distance of each lamp is too close, some lamps will not turn on because they detect the light of other lamps.















| Weight | 0.445 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 17 × 15 in |
| Brand Name | other |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | 12 to 16.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Height | 4 to 7.9in |
| Width | 5 to 8.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | 2 to 2.9lb |
| Features | Outdoor Waterproof Wall Lamp, waterproof IP66 Motion Sensor light led |
| Voltage | 85-265V |
| Item Type | Wall Lamps |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED |
| Use | Home Lighting |
| Certification | LVD, CE, CCC, ce, LVD |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP66 |
| Body Material | ABS |
| Usage | Home Lighting |
| name | outdoor wall lamp |
| feature | garden lights outdoor lighting |
| Choice | yes |
12 reviews for LED Outdoor Wall Light Waterproof outdoor led light Radar Motion Sensor outdoor lamp for Balcony garden lights outdoor lighting
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Good lighting, easy installation, and competitive price.
Color: 30W Emitting Color: Motion Sensor Wattage: Cold White
A***o –
It illuminates a lot, is very easy to install, and is beautiful. It’s made of plastic but for being outdoors it functions perfectly.
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
It illuminates a lot, is very easy to install, and is beautiful. It’s made of plastic but for being outdoors, it functions perfectly.
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
Rectangular exterior wall lights have a clean design, bright illumination, and waterproof function.
Outdoor lighting with both durability and practicality and stability in mind.
Fits well for one external space lighting.
Neat interior The role of outdoor lighting and sufficient brightness
This product can be recommended to users who want
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
The lamp shines very well. It added charm to my balcony. A bit difficult to install, but it worked!
Color Temperature: Warm white Wattage: 16W Body Color: AC85-265V Lampshade Color: NO Sensor
Anonymous –
Excellent light, 30w led is very bright, lights up whole front yard. It does require the purchase of electrical connectors as only wires come out of the back of the light. Made of light plastic but hopefully should last
Color: Cold White Emitting Color: Model D Wattage: 30W
Anonymous –
Everything is fine, very bright light. Just as expected.
Lampshade Color: MA With Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 30W
D***k –
The lamp works well, the motion sensor detects well, I RECOMMEND.
Lampshade Color: Radar Sensor Color Temperature: Warm white Wattage: 30W Body Color: AC85-265V
Anonymous –
I am very satisfied with the Z wall lamp. Easy assembly, cheap good design, bright lamp. I use it to illuminate the house number and it works great here.
Lampshade Color: MA NO Sensor Color Temperature: Cold white Wattage: 16W
Anonymous –
In perfect condition, it arrived ahead of time, looks very good, it’s plastic but it sticks well, works wonderfully, perfect lighting and sensor. They work very well, be careful when assembling it if there’s too much brightness because it won’t turn on.
Color: 16W Emitting Color: Motion Sensor Wattage: Cold White
g***n –
Good
Lampshade Color: B NO Sensor Color Temperature: Warm White Wattage: 30W
Y***n –
The product arrived quickly, its installation is simple, looks beautiful as in the picture, strong lighting, suitable for this part of my balcony.
Lampshade Color: A NO Sensor Color Temperature: Cold White Wattage: 30W